امروز: دوشنبه 11 فروردين 1399 برابر با 30 مارس 2020

  • /images/banners/Special.png
۹۵ درصد افراد فعال سیاسی کارهایی که انجام می دهند برای انتخابات است/ رجبی آمار بیکاری استانداری گیلان را اشتباه خواند + عکس

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، نشست خبری به همراه پرسش و پاسخ رجبی ویسرودی عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت صبح امروز با اصحاب رسانه در عمارت شورا برگزار شد.

رجبی ویسرودی با اشاره به نرخ بیکاری در گیلان افزود: متاسفانه ما سیاسیون در زمان انتخابات با وعده ی اشتغال به مردم آنان را پای صندوق های رای آورده در حالیکه این وعده ها شعاری بیش نبوده و وعده تبلیغاتی دارد.

عضو شورا گفت: اشتغال به چند روش انجام میشود جذب در بدنه ی دولت که نزدیک به صفر است،جذب نیرو در بخش خصوصی که در قالب شهرک های صعنتی افراد شروع به احداث کارخانه کرده و یا توسط بنگاه های زود بازده و پروژه های عمرانی ميباشد.

رجبی با بیان اینکه سود زیاد وام بانکی از دلایل تعطیلی شهرک های صنعتی می باشد افزود: در هر پروژه عمرانی حدود ۳۲۳ نفر مشغول به کار میشوند و با توجه به نبود پروژه هاي عمرانی اشتغال ایجاد نميشود.

وی بااشاره به جایگاه واقعی شورا وظایف شورا را نظارت بر عملکرد شهرداری، گسترش مردم سالاری دینی و روابط بین مردم و دولت دانست و  بیان داشت از طرفی همیشه در مقابل رسانه ها ادعای بهترین بودن را داریم حال اگر چنین است پس از کسب آرا و تکیه بر کرسی شورا چه دستاوردی را برای مردم رشت به ارمغان آورده و درگیری ها در شورا گواه چه می تواند باشد مگر اینکه منافعی در میان باشد.

رجبی ویسرودی با بیان اینکه 95درصد افراد سیاسی که درحال تبلیغ انتخاباتی می باشند  از بیت المال هزینه کرده و برای تبلیغات خود استفاده می نمایند  گفت:  اجرای پروژه های عوام فریبانه را میتوان از این دست تبلیغات بر شمرد.

وی بااشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید اظهار کرد:دولت وقت در بخش سیاست های خارجی‌موفق بوده اما در عرصه ی داخلی نتوانسته مشکلات مردم را حل کند و به اعتقاد بنده دولت احمدی نژاد در بخش اشتغال و امرار ومعاش به ویژه پروژه ی مسکن مهر موفق ترعمل نموده است

رجبی اذعان داشت: ما‌پتانسیل های بالایی در بحث گردشگری در سطح استان داریم لازمه ی گردشگری زیرساخت ان میباشد و گردشگران باید درجایی ساماندهی شوند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به مشکلات موجود در لندفیل سراوان گفت: با توجه به اینکه در اولین سال از کار شورایی برای این مقوله مهم 6 میلیارد بودجه و برای اجرای زباله سوز 4 میلیارد تصویب شد اما نه تنها این بودجه صرف مرتفع کردن مشکلات سراوان نشد بلکه به نام سراوان صرف هزینه های پیاده راه فرهنگی شده در حالیکه این هزینه با مصوبه شورا مغایرت داشته است،حال قضاوت با شما اجرای کدام پروژه از اهمیت بیشتری برخوردار بود لندفیل سراوان و یا پیاده راه فرهنگی؟

حال اگرما اعضای شورا خود را مدیون مردم می دانیم می توانستیم از ماده ۱۶ و ۱۷ استفاده کرده تا معضلات لندفیل سراوان برطرف شود اما ما نیز به عنوان نمایندگان مردم نه تنها هیچ کاری برای مردم شهرمان انجام ندادیم بلکه فقط نظاره گر هزینه هایی شدیم که صرفا جنبه تبلیغاتی داشته هزینه هایی همچون پیاده را فرهنگی تا برگزاری جشن ها و مسافرت های خارج از کشور.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 11632

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی