امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

وام دار و مدیون کسی نیستم/در دانشگاه علوم پزشگی گیلان کمی سیاه نمایی شده است/برخی ها تمایل دارند از این مسائل بهره برداری سیاسی کنند

  • یکشنبه, 24 بهمن 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشگی گیلان فکر می کنم کمی سیاه نمایی شده است  افزود:  برخی ها تمایل دارند از این مسائل بهره برداری سیاسی کنند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس محمد حسین قربانی در پاسخ به این سوال که خبرها حکایت از جذب غیر قانونی هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان می دهد، اظهار داشت: من نه کارمند وزارت بهداشتم و نه اینکه استخدام نهادی می باشم بلکه تنها حقوقی که دریافت می کنم از مجلس است و از این حیث وام دار و مدیون کسی نیستم.

وی با بیان اینکه حرف های من شفاف است و همیشه مدیون مردم و شهدا هستم، افزود: برخی افراد می خواهند از مطالبی که در بعضی از سایت های خبری در خصوص جذب غیر قانونی هیئت علمی منتشر شده، موج سواری، سیاه نمایی و امتیاز خواهی کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال مبنی بر اینکه مگر جذب هیئت علمی دست یک نفر یا معاون دانشگاه است که بخواهیم مسائل اینچنینی را مطرح کنیم، گفت: ۱۰ درصد جذب علمی در هر دانشگاهی بر اساس قانون در دست رئیس دانشگاه علوم پزشکی است در غیر اینصورت، جذب هیئت علمی بر اساس قانون در اختیار شورای جذب وزارتخانه و موافقت گروه یا دپارتمان تخصصی است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تشریح جذب هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی اظهار کرد: اگر مقرر شود گروه عمومی یک نفر را جذب کند، علیرغم اینکه وزارتخانه باید باید فراخوان عمومی اعلام کند، باید از نظر سطح علمی و مدارج و جایگاه علمی باید توسط گروه علمی مورد تایید قرار بگیرد.

قربانی بیان کرد: ممکن است شکایت هایی را در چگونگی جذب هیئت علمی در سطح مجلس داشته باشیم که برخی ها ادعا می کنند نسبت به جذب برخی ها جفا شده اما برای جذب هیئت علمی هرکی، هرکی نیست بلکه باید دپارتمان مخصوصه گواهی لازم را در خصوص فرد مذکور صادر کند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشگی گیلان فکر می کنم کمی سیاه نمایی شده است و برخی ها تمایل دارند از این مسائل بهره برداری سیاسی کنند، متذکر شد: در جذب هیئت علمی باید به تخصصی بودن و متعهد بودن اعضای هیئت علمی را ملاک قرار داد و تنها مدارج علمی مهم نیست.

نماینده مردم آستانه در مجلس با تاکید بر اینکه گمانه زنی ها مبنی بر جذب غیر قانونی در داشنگاه علوم پزشکی مردود است، ادامه داد: آنطور که من در جریان هستم یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به سایتی که این اخبار را منتشر کرده شکایت کرده است و به نظر من نیز حرف های غیر کارشناسی در آن مطلب بکار برده شده که روال قانونی خود را طی می کند.8دی

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 12861

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی