امروز: دوشنبه 13 مرداد 1399 برابر با 03 آگوست 2020

  • /images/banners/Special.png
انتظار ما از مراجع چهارگانه این است که پاسخ ها شفاف بوده و مبهم نباشد/ بحث های سیاسی و چپ و راست را دنبال نمیکنیم

  • جمعه, 18 فروردين 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

از وجود صاحب نظران مجرب و متخصص و از نمایندگان مجلس اسلامی در راستای تسهیل روند نظارت استفاده شد و از خبرگزاری ها و کلیه رسانه ها تقاضا داریم ارتباط خود را با ما حفظ کرده و خبرها را منعکس نمایند

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سید کاظم دلخوش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری رشت پرس با اشاره به اینکه در آستانه  برگزاری دو انتخابات مهم هستیم اظهار داشت؛ انتخابات شهر و روستا و ریاست جمهوری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و  هر کدام دارای قواعد ویژه خود می باشد12zx_photo_2017-04-07_10-14-41.jpg.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان گیلان با بیان اینکه مسئولیت برگزاری انتخابات شورای شهر و روستا در سطح کشور به عنوان هیئت عالی نظارت استان از وظایفی است که قانونگذار بر ما محول کرده است افزود: ما نیز بر اساس آن وظایف به فعالیت های خود ادامه داده و  بر اساس زمان بندی فعالیت ها از حدود ۲ ماه گذشته آغاز شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود؛ نام نویسی کاندیدای شورای شهر و روستاها از ۳۰ تا ۶ فروردین انجام شد و از ۷ تا ۱۶ نیروهای مراجع چهار گانه پس از رسیدگی پرونده کاندیدا آنها را به هیئت های اجرایی و پس از آن به هیئت های نظارت ارسال کرده و داوطلبان رد صلاحیت شده زمانی برای شکایت دارند که در نهایت نتیجه نهایی تا ۱ اردیبهشت ماه اعلام می شود.

دلخوش با اعلام اینکه از ۲ اردیبهشت ماه کاندیدایی که صلاحیت گرفته اند می توانند فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کنند افزود؛ طبق وظایف با تشکیل هیئت های نظارتی شهرستانی، بخش ها و برگزاری دو جلسه توجیهی در شرق و غرب گیلان و جلسه سوم در مرکز شهرستان رشت و آموزش تمامی شهرستان ها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه جلسات مشترک بین هییت های نظارت و اجرایی را در شهرستان ها برگزار کردیم اذعان داشت؛ برگزاری جلساتی با فرمانداران، جلسات مشترک هیات ها و نظارت اجرایی، انتخاب بازرسین در سطح استان با استفاده از نظرات نمایندگان مجلس، مشاورین هیئت عالی نظارت و رابطین از سایر اقدامات انجام شده است.

سید کاظم دلخوش با بیان اینکه قرار شد سر هر صندوق ناظری از سوی هیئت نظارت بر بخش و شهرستان انتخاب شوند تشریح کرد؛ بر سر هر ۱۵ صندوق یک نفر ناظر مشخص شده است و روند نظارتی تا به امروز به خوبی پیش رفته و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری بر اساس قانون و استناد بر مراجع چهارگانه تایید و صلاحیت ها مشخص خواهد شد.

دلخوش با تاکید به فرموده مقام معظم رهبری بر مشارکت مردم و شرایط فعلی کشور بیان کرد؛ با استقبالی که مردم تا به امروز از این مشارکت اجتماعی داشته اند علی رغم اینکه در برخی از روستاها تعداد کاندیدا به حد نصاب نرسیده و برخی انصراف داده اند مشارکت مردم نسبت به دوره های گذشته بیشتر بوده و تسهیلات لازم برای مشارکت مردم فراهم بوده است.

وی با اعلام اینکه ما بحث های سیاسی و  چپ و راست را دنبال نمیکنیم تصریح کرد؛ مردم بنا است کاندیدایی را که به کار عمرانی محل خود خدمت کنند را انتخاب کنند و قانون اساسی که میثاق ملی ما است اصول و جایگاه شوراها را مشخص کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شوراها بار مسئولیت پیگیری مشکلات شهر ها و روستاها را بر عهده می گیرند تشریح کرد؛  از وجود صاحب نظران مجرب و متخصص و از نمایندگان مجلس اسلامی در راستای تسهیل روند نظارت استفاده شد و از خبرگزاری ها و کلیه رسانه ها تقاضا داریم ارتباط خود را با ما حفظ کرده و خبرها را منعکس نمایند.

دلخوش خاطرنشان کرد؛ انتظار ما از چهار مرجع این است که پاسخ ها شفاف بوده و مبهم نباشد و با توجه به اینکه استناد ما از آنان است مسلما بازوان خوبی برای هیئت نظارت هستند و نظر آنان استفاده و مورد توجه قرار میگیرد و از مقامان عالی مرتبه استان و دستگاه ها که امکاناتی را براساس قانون در اختیار ما گذاشتند قدردانی می کنیم.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 13460

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی