امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 08 آگوست 2020

آمارهای ارائه شده مبنی بر کاهش بیکاری در گیلان قابل قبول نیست

  • یکشنبه, 20 فروردين 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی به آمارهای ارائه شده مبنی بر ایجاد اشتغال در گیلان اشاره کرد و گفت: آمارهای ارائه شده مبنی بر کاهش بیکاری در استان قابل قبول نیست و گیلان در ردیف شش استان آخر بیکار کشور است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمدحسین قربانی امشب در جلسه شورای هماهنگی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه توسعه استان بر محور کشاورزی است اظهار کرد: سه سال متوالی مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند و امسال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند.

وی به آمارهای ارائه شده مبنی بر ایجاد اشتغال در گیلان اشاره کرد و افزود: آمارهای ارائه شده مبنی بر کاهش بیکاری در استان قابل قبول نیست و گیلان در ردیف شش استان آخر بیکار کشور است.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارزش افزوده از دو محصول برنج و چای با تلاش نمایندگان مردم در برنامه ششم توسعه کشور حذف شده است، تصریح کرد: امنیت غذایی از موضوع های مهم بوده و در برنامه پنجم و ششم توسعه کشور دو وزارتخانه مجاب به کاهش سموم برای تولید محصولات کشاورزی شدند.

قربانی به تعرفه 40 درصدی برنج در سال‌های 94 و 95 اشاره کرد و گفت: در سال 96 کاهش تعرفه برنج به 26 درصد رسیده و این امر نگران‌کننده است ضمن اینکه آموزش کشاورزان و توزیع بذر مناسب با شرایط زیست‌محیطی گیلان باید از برنامه‌های مسؤولان جهاد کشاورزی باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در دریا، بیان کرد: راهبرد مذکور درست است اما در منصه ظهور و عمل عقب هستیم و بهره‌وری آن باید مشخص شود ضمن اینکه اجرای پرورش ماهی در قفس در تالاب‌ها و رودخانه‌ها بهتر است.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 13479

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی