امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 07 آگوست 2020

زور اداره محیط زیست گیلان به ساماندهی لندفیل سراوان نمی رسد/نگاه کشوری باید در این راستا حاکم شود

  • چهارشنبه, 23 فروردين 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بی توجهی مسؤلان مرتبط به وضعیت زیست محیطی سراوان باعث شده تا شاهد آلودگی آب های زیر زمینی در استان گیلان باشیم، گفت: این معضل خطرات زیادی را به همراه دارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جبار کوچکی نژاد در مورد وضعیت زیست محیطی استان، اظهار کرد: گیلان سالیان سال است که از معضل محیط زیست رنج می برد.

وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: هنوز بحث لندفیل سراوان و آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهر رود حل نشده است و مردم سراوان آسیب های زیادی دیده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه بی توجهی مسؤلان مرتبط به این معضل باعث شده است تا شاهد آلودگی آب های زیر زمینی در استان گیلان باشیم، اضافه کرد: این معضل خطرات زیادی را به همراه دارد.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه زور اداره محیط زیست گیلان به ساماندهی لندفیل سراوان نمی رسد، تصریح کرد: اقداماتی هم در بحث ساماندهی رودخانه ها شده که بسیار کند است.

وی با بیان این مطلب که ساماندهی لندفیل سراوان و رودخانه های گیلان و در مجموع رفع معضل زیست محیطی در شمال کشور نیاز به یک عزم ملی دارد، اضافه کرد: نگاه کشوری باید در این راستا حاکم شود.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: سازمان محیط زیست هم باید قدم جدی در راستای بهبود شرایط و ساماندهی لندفیل سراوان و رودخانه ها و تالاب های استان بردارد.

کوچکی نژاد با اشاره به این نکته که مردم سراوان باید پافشاری بر مطالباتشان داشته باشند، تصریح کرد: مردم باید در این راستا به مسؤلان ذیربط در بحث ساماندهی سراوان فشار بیاورند.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه فشار مردم سراوان بر مسؤلان محیط زیست باید بیشتر شود، تصریح کرد: با این نوع اقدامات شاهد ساماندهی لندفیل سراوان خواهیم بود.

کوچکی نژاد در ادامه این مطلب افزود: تنها از رونق گردشگری و حفظ منابع طبیعی حرف می زنیم ولی توجه به حوزه محیط زیست و نجات تالاب ها به ویژه نجات سراوان از معضل زیست محیطی  نداریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در خاتمه اظهار کرد: به یک عزم جدی جهت رفع معضلات زیست محیطی در استان گیلان نیاز داریم.ایرسا گیل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 13526

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی