امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399 برابر با 11 آگوست 2020

ثابت می کنم تا 5 سال آینده نیازی به واردات برنج در کشور نداریم/ به بهانه ماه مبارک رمضان شاهد واردات برنج هستیم

  • دوشنبه, 15 خرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
با توجه به آمار موجود برنج درکشور ما تا 5 سال آینده نیازی به واردات برنج به کشور نداریم و بنده برای اثبات بی نیازی در واردات برنج، آمار وزارت کشاورزی و گمرک را ارائه می‌دهم.
به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه سودهای کلان واردات مانعی برای خودکفایی برنج تلقی می‌شود،گفت: در حال حاضر چندین برابر نیاز مصرفی کشور برنج در بازار کشور موجود است و بنابراین ما نیازی به واردات برنج به کشور نداریم.

محمدصادق حسنی جوریابی درباره وضعیت بازار برنج درکشور،گفت:آمار مستنددارم که بازار مملو از برنج است، پس نباید شاهد ورود برنج خارجی به کشور باشیم اما متاسفانه به بهانه ماه مبارک رمضان، شاهد واردات برنج به کشور هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:با توجه به آمار موجود برنج درکشور ما تا 5 سال آینده نیازی به واردات برنج به کشور نداریم و بنده برای اثبات بی نیازی در واردات برنج، آمار وزارت کشاورزی و گمرک را ارائه می‌دهم.

وی ادامه داد: جای سوال دارد، چگونه در برخی ازمغازه‌ها برنج ناب شمال بنام طارم کیلویی 11الی 12 هزار تومان کیلویی بفروش می رود اما این نوع از برنج از تولید کننده به همین میزان خریداری می‌شود.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآورشد: دستگاه‌های نظارتی، باید نظارت ویژه برنرخ و محتوای اعلام شده توسط  فروشندگان برنج دربازارداشته باشد زیرا نرخ های اعلامی برنج درجه یک در برخی مواقع منطبق به نرخ خریداری شده از تولیدکننده است بنابراین واضح  است با این شرایط شائبه ای مخلوط شدن برنج های ایرانی با خارجی به ذهن خطور می‌کند.خانه ملت

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 14088

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی