امروز: شنبه 18 مرداد 1399 برابر با 08 آگوست 2020

افزایش بیکاران بدهکار ناشی از طرح های زودبازده / افزایش قیمت حامل‌های انرژی از سوی دولت بیکاری را در کشور تشدید می‌کند

  • پنج شنبه, 14 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وقتی قیمت حامل‌های انرژی در کشور افزایش پیدا کند، سطح عمومی قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند و در پی آن تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری را در پی خواهد داشت.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، جبار کوچکی نژاد با اشاره به افزایش حامل‌های انرژی در لایحه بودجه 97 اظهار کرد: مجلس باید با مخالفت خود با پیشنهاد افزایش حامل‌های انرژی ازجمله بنزین، نفت گازوئیل و سایر فرآورده‌های نفتی را به میزان فعلی نگه دارد و مانع از افزایش قیمت‌ها شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید مشخص کند که از محل حامل‌های انرژی دقیقاً چقدر درآمد دارد، افزود: دولت اعلام می‌کند که درآمدش از حامل‌های انرژی به حدود 43 هزار میلیارد تومان می‌رسد که ما معتقدیم درآمدش از حامل‌ها تقریباً دو برابر میزان اعلام‌شده است.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد 18 هزار میلیارد تومانی دولت از حامل‌های انرژی و اختصاص آن به اشتغال گفت: دولت علاوه بر پیش‌بینی اعتبار مذکور پیشنهاد داده تا 23 هزار میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای اشتغال نیز اختصاص دهد و مجلس از اینکه دولت با این‌همه اعتبار چه سطح اشتغالی را درصدد است تا ایجاد کنید اصلاً مشخص نیست.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده هر جا دولت برای اشتغال وارد شود موفقیتی حاصل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون طرح‌های زود بازدهی که در کشور ایجادشده نه‌تنها اشتغالی ایجاد نکرد بلکه افراد را بدهکار نیز کرده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تاکید بر اینکه موافقت مجلس با پیشنهاد افزایش حامل‌های انرژی از سوی دولت بیکاری را در کشور تشدید می‌کند، افزود: وقتی قیمت حامل‌های انرژی در کشور افزایش پیدا کند، سطح عمومی قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند و در پی آن تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری را در پی خواهد داشت.فارس

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 16439

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی