امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 19 ژانویه 2019

دولت به شعب بانک های خود اعتماد نمی کند

  • سه شنبه, 22 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در مدیریت بازار ارز بیان داشت سختگیری برای فروش دلار پالس گران شدن مخابره می کند.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با اشاره به وضع بازار ارز و نحوه مدیریت بانک مرکزی، اظهار داشت: با برخی روسای بانک ها وافرادی که اهل مسائل اقتصادی هستند در زمینه بازار ارز صحبت کرده ام، آنها می گویند بزرگترین مشکل دولت این است که به شعب بانک های خود اعتماد نمی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقد کارشناسان اقتصادی به دولت را تایید و قبول دارد، ادامه داد:  اگر دولت به شعب بانکی خود اعتماد کند و توزیع ارز را از این طریق بگذارد خیلی از مسائل حل می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز، بیان داشت: بسیاری از اقدامات دولت برای کنترل التهاب بازار ارز از جمله قواعد مالیاتی بر فروش ارز و بگیر و ببندها جواب نداد، این مسائل نشان می دهد ایراد و مشکل بازار ارز جای دیگری است.

وی با بیان اینکه ایراد بازار ارز از عدم اعتماد است، گفت: اگر بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و توزیع ارز در بازار را از سیستم خود انجام و اجازده دهد صرافی ها در قالب روش سنتی خودعمل کنند می توان تا حدودی بازار را کنترل کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به دریافت مالیات از  ارز، عنوان کرد: شاهد بودیم که مالیات بر فروش ارز نیز بدون تاثیر بود چرا که افراد حاضرند مالیات دهند چرا که از فروش ارز 10 ها برابر سود می برند، باید تاکید کرد که تا الان روش هایی که انجام شده پاسخ نداده است.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه بانک مرکزی به شعبات بانکی خود اعتماد و اقدام کند، اظهار داشت: بانک مرکزی در بخشنامه ای برای فروش ارز مسافرتی مدارکی چون اصل پاسپورت، اصل ویزا، اصل برگه عوارض خروج از کشور را خواسته است، باید گفت این سختگیری ها پاسخ منفی دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سختگیری ها بانک مرکزی در بازار ارز نتیجه مناسبی به دنبال ندارد، گفت: در واقع این سختگیری ها این پالس را به بازار می دهد که قرار است ارز گران تر شود و مسئولان می خواهند مانع افزایش قیمت شوند بنابراین دولت با چنین اقداماتی گرانی را تسهیل می کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 17183

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی