امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

شکست رانت موجود در شرکت‌های خودروساز یک ضرورت است / انتقاد به تولید بی‌حدومرز پراید در کشور

  • یکشنبه, 05 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

۲۵ سال هست که در کشور پراید تولید می‌شود و در طول این سال‌ها ۲۵۰ هزار نفر انسان در جاده‌های ما از دنیا رفته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمدحسین قربانی با اشاره به آمارهای نگران‌کننده تصادفات جاده‌ای در گیلان اظهار کرد: نمی‌توان فقط جاده‌های ناایمن را علت تصادفات جاده‌ای دانست بلکه کیفیت پایین خودروهای داخلی در آن سهیم هستند.

وی با اشاره به وجود خودروهای غیراستاندارد در کشور افزود: امروزه علاوه بر خودروهای بی‌کیفیت چینی خودروهای غیراستاندارد هم در کشور تولید می‌شوند که از علل اصلی تصادفات هستند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فقدان ایمنی لازم در خودروهای ایرانی گفت: ۲۵ سال هست که در کشور پراید تولید می‌شود و در طول این سال‌ها ۲۵۰ هزار نفر انسان در جاده‌های ما از دنیا رفته‌اند.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید بی‌حدومرز پراید در کشور خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا تولید یک خودرو که جان انسان‌ها را هدف قرار دهد مسبوق به سابقه نیست.

قربانی با اشاره به وجود رانت در شرکت‌های خودروساز داخلی بیان کرد: شکست رانت موجود در شرکت‌های خودروساز یک ضرورت است.

وی بابیان اینکه مردم حق‌دارند با توجه به پولی که پرداخت می‌کند سوار بر یک خودرو ایمن شوند افزود: نباید با یک چراغ عوض کردن در یک خودرو بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه استانداردسازی نامش را عوض و به جامعه عرضه کرد.

عضوم مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به شمار بیش از ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور گفت: یکی از مؤلفه‌های اصلی در بروز تصادفات جاده‌ای کیفیت بسیار پایین خودروهای داخلی است که جاده‌ها را به قتلگاه تبدیل می‌کند.فارس

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 17261

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی