امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 19 ژانویه 2019

انتقادعضو کمیسیون بودجه مجلس به افزایش غیرمنطقی دلار در ابتدای سال

  • سه شنبه, 07 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو کمیسیون بودجه مجلس دلیل افزایش غیرمنطقی قیمت دلار را عدم نظارت دولت بر حفظ تعادل عرضه و تقاضا دانست و گفت: با افزایش قیمت دلار ناامنی در بازار سرمایه گذاری ایجاد می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به افزایش غیرمنطقی دلار در ابتدای سال، گفت: نگرانی خاصی بابت افزایش قیمت دلار به دلیل کاهش واردات به داخل و افزایش استفاده از تولیدات داخلی وجود ندارد اما به‌یقین نمی‌توان از آسیب قابل ملاحظه‌ای همچون نوسانات ارزی گذشت لذا بابت نوسانات ارزی نگرانی وجود دارد.

دولت باید تعادل عرضه و تقاضای پیرامون دلار را مدیریت کند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلار در طی چند ماه اخیر افزایش غیرمنطقی را تجربه کرده است درحالی که دولت باید تعادل عرضه و تقاضا را مدیریت می‌کرد، افزود: بانک مرکزی باید ایفاگر نقش پررنگ‍‌تری می‌شد اما عدم کارآمدی آن‌ها سبب افزایش قیمت دلار شده که به یقین تورم را به دنبال دارد.

ناامنی در بازار سرمایه گذاری با افزایش قیمت دلار

وی تاکید کرد: نوسانات قیمت دلار باید هر سال متناسب با تورم افزایش پیدا کند نه آنکه یکباره از سه هزار تومان به ۵ هزار تومان برسد چراکه این مسئله ناامنی را در بازار  سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند و بسیاری از پیشرفت‌ها و معادلات اقتصادی به هم خواهد خورد.

برای خروج کشور از رکود باید خواسته و ناخواسته به یک شوک تورمی تن داد

بائوج لاهوتی با اشاره به اینکه برای خروج کشور از رکود باید خواسته و ناخواسته به یک شوک تورمی تن داد، اظهارکرد: تورم در کشور طی ماه‌های اسفند و فرودین  به دلیل آنکه کارمندان، کارگران، پیمان‌کاران و… پول خود را وارد بازار می کند بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی دلیل این افزایش غیرمنطقی قیمت دلار را عدم مدیریت دولت در حفظ تعادل عرضه و تقاضا دانست و گفت: اگرچه کم و کیف بازار دلار در دست مردم است اما دولت باید با نظارت مانع از افزایش چندین برابرای آن می‌شد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 17281

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی