امروز: شنبه 03 فروردين 1398 برابر با 23 مارس 2019

انتقاد نماینده مجلس از لباس تیم‌ملی در جام جهانی

  • پنج شنبه, 30 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

لاهوتی مطرح کرد: بحث استفاده از کالایی با برند خاص یا کالای ایرانی نیست بلکه موضوع، لزوم نگاه فرهنگی به طراحی لباس تیم ملی، نشان‌دهنده شأن و حیثیت ایران است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، لاهوتی، عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس بیان کرد: هیچ نماد فرهنگی در طراحی پیراهن تیم ملی مشاهده نمی‌شود، لباس طراحی شده در شأن تیم ملی ایران نیست.

مهرداد بائوج لاهوتی با انتقاد از نحوه انتخاب پیراهن تیم ملی ایران برای مسابقات جام جهانی، اظهار کرد: متأسفانه با وجود تبلیغات بالای صورت گرفته پیراهن رو نمایی شده برای حضور تیم ملی در جام جهانی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمسخر پیراهن تیم ملی در فضای مجازی و نارضایتی‌های به وجود آمده در این خصوص در میان مردم، افزود: در طرح رونمایی شده هیچ نکته خاصی دیده نمی‌شود و این اثر با طراحی‌های خاص آدیداس مشابه آنچه برای البسه سایر تیم‌های ملی در جام جهانی انجام شده، شباهتی ندارد.

وی با اشاره به حذف طرح یوز ایرانی از لباس تیم ملی، ادامه داد: می‌توانستیم به جای نگاه تجاری در موضوع انتخاب لباس تیم ملی به ابعاد فرهنگی آن و حفظ شأن تیم ملی توجه شود.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه جام جهانی مسابقاتی است که چشم همه دنیا به آن دوخته شده است، افزود: بحث مورد نظر من استفاده از کالایی با برند خاص یا کالای ایرانی نیست بلکه موضوع مورد بحث، لزوم وجود نگاه فرهنگی به طراحی لباس تیم ملی که نشان‌دهنده شأن و حیثیت تیم ملی است که باید به آن توجه شود.

عضو هیأت ریئسه فراکسیون ورزش مجلس یادآور شد: مگر مسابقات جام جهانی با چه بازه زمانی برگزار می‌شود که بخواهیم از این فرصتها اینگونه استفاده کنیم لذا ضرورت دارد در طراحی و انتخاب لباس تیم ملی دقت کامل انجام گیرد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 17477

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی