امروز: جمعه 02 فروردين 1398 برابر با 22 مارس 2019

فساد ستیزی از وزارتخانه‌ها آغاز شود

  • چهارشنبه, 09 آبان 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت‌: وزرا باید بدانند امروز در همه وزارتخانه ها فساد وجود دارد و باید با آگاهی مبارزه با فساد از بالاترین جا یعنی وزارتخانه‌ها آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، امیر خجسته درباره  این که وزرا باید چه مسائلی را در اولویت کاری خود قرار دهند، عنوان کرد: امروز مساله اقتصاد بحث اول کشور است،لذا داشتن برنامه و عملیاتی کردن آن  در حوزه اقتصادی باید در اولویت کار وزرا باشد.

وی در ادامه‌، بیان‌ کرد: با توجه به این که دولت در جنگ اقتصادی و نبرد با آمریکا قرار دارد، اما تا به امروز برنامه مدونی که بتواند اوضاعی آشفته اقتصادی و بی ثباتی بازار را سامان دهد، ارائه نشده است باید تهیه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای ساماندهی اوضاع اقتصادی کشور در دستور کار وزرا باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، گفت‌: امروز  شاهد بی ثباتی در قیمت ارز و قیمت کالاها هستیم و هر کسی در بازار هر طور که می‌خواهد برای خود قیمت گذاری انجام می‌دهد. باید از اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است عبور کنیم و با برنامه‌ریزی با مردم  صحبت کنیم. وزرای اقتصادی باید موضوع قیمت دلار و محتکران را با جدیت پیگیری کند.

خجسته تصریح کرد: موضوع مهم‌تر مساله فساد ستیزی است.  وزرا باید بدانند که در وزارتخانه آنها به هر طریقی فساد وجود دارد، چرا که در کشور با آنها و رانت‌های قوی از گمرک گرفته تا بانک‌ها حاکم است. باید فساد ستیزی از وزارتخانه‌ها آغاز شود و در مقابل باندها و شبکه های مخوف اقتصادی که بیت المال را غارت می‌کنند تمام قد ایستاد.

این عضو کمیسیون اصل "90" مجلس شورای اسلامی ، تصریح کرد:  نباید به هیچ وجه با هر گرایشی رحم کرد. بنده به عنوان رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی این موضوع را با جدیت اجرا می‌کنم و در درجه اول تذکر داده و انتظار اصلاح دارم. اگر این اتفاق رخ ندهد، با قرار دادن اسناد و مدارک در دست رسانه‌ها مردم را آگاه خواهیم ساخت.  

وی خاطر نشان کرد:  اخیرا باب شده تا افراد زمانی که فساد مطرح می‌شود آن را تکذیب می‌کنند، در حالی که باید  با جدیت موضوع پیگیری شود و بیت المال را باز گرداند. ما باید دست غارتگران بیت المال را قطع کنیم تا دیگر در آرامش کشور را غارت نکنند.

وی با اشاره به ضرورت کارآمدی در تیم وزرای دولت، بیان‌ کرد:وزرایی که امروز بر سر کار آمدند باید از معاونان و تیم کارآمدی استفاده کنند تا شاهد تحول در وزارتخانه‌ها باشیم. از سوی دیگر باید تیم‌های اتوبوسی که وارد وزارتخانه‌ها شده‌اند کنار گذاشته شوند و از افرادی که از جنس  وزارتخانه هستند استفاده شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 19093

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی