امروز: شنبه 25 مرداد 1399 برابر با 15 آگوست 2020

انتقاد از نصب و عزل‌ها در گیلان در غیاب استاندار /انتصابات در دانشگاه علوم پزشکی نباید سیاسی باشد

  • دوشنبه, 17 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نصب و عزل‌ها در استان در غیاب استاندار خاطرنشان کرد: استاندار سکان‌دار دستگاه‌های اجرایی در استان است و هر عزل و نصبی باید با مشورت وی انجام شود و این در حالی است که گیلان هنوز استاندار ندارد و این نوع عزل و نصب‌ غیرمنطقی است.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ولی داداشی  با اشاره به جایگاه سلامت در جامعه اظهار کرد: حوزه بهداشت و درمان یکی از حساس‌ترین عرصه خدمت به مردم است و باید مسؤولین این رده آموزشی، بهداشتی و درمانی متخصص و متعهد باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان باید به‌صورت صادقانه و فعالانه خدمت کرد، افزود: حوزه بهداشت و درمان مستقیماً با حیات مردم در ارتباط است و باید در این زمینه علیرغم تخصص و تعهد زیرساخت‌های آموزشی و درمانی برای مردم در تمامی مناطق به‌صورت عادلانه توزیع شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تغییرات مدیریتی در ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی عرصه‌ای کاملاً تخصصی است و انتصابات در این دانشگاه نباید سیاسی باشد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با ابراز نگرانی از به راه افتادن مافیا در حوزه سلامت خاطرنشان کرد: برخی از افراد با انتصابات سیاسی در تلاش هستند تا مافیای سلامت را در حوزه بهداشت و درمان به راه انداخته و سلامت جامعه را با مخاطرات جدی روبرو کنند.

داداشی با انتقاد از نصب و عزل‌ها در استان در غیاب استاندار خاطرنشان کرد: استاندار سکان‌دار دستگاه‌های اجرایی در استان است و هر عزل و نصبی باید با مشورت وی انجام شود و این در حالی است که گیلان هنوز استاندار ندارد و این نوع عزل و نصب‌ غیرمنطقی است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به نگرانی اعضای مجمع نسبت به عزل و نصب سیاسی در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: طی ارتباطی که با معاون پارلمانی وزیر بهداشت داشتم، موضوع انتصاب ریاست جدید در دانشگاه علوم پزشکی را تشریح کرده و خواستار توجه و رسیدگی وزارت بهداشت نسبت به موضوع شده‌ام.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 21263

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی