امروز: جمعه 02 اسفند 1398 برابر با 21 فوریه 2020

  • در جلسات غیرعلنی مجلس؛
بررسی موضوع توزیع کالا‌های اساسی و یارانه‌ها

  • سه شنبه, 25 تیر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: چگونگی توزیع کالا‌های اساسی و یارانه‌های آشکار و پنهان طی دو هفته آینده در جلسات غیرعلنی مجلس با دولتی‌ها بررسی می‌شود

 اسدالله عباسی در حاشیه نشست علنی صبح امروز خانه ملت و در جمع خبرنگاران موضوع برگزاری نشستی غیرعلنی با حضور وزیر امورخارجه در خصوص برجام را از سوی هیئت رئیسه به دلیل عدم ضرورت منتفی دانست و تصریح کرد: طی دو هفته آینده در نشستی غیرعلنی و با حضور وزیر جهاد کشاورزی موضوع چگونگی توزیع کالا‌های اساسی بررسی خواهد شد.
وی با اشاره به طرح موضوع یارانه پنهان و آشکار در نشست غیرعلنی روز گذشته مجلس، افزود: کارگروهی با حضور روسای فراکسیون‌های مجلس به منظور بررسی موضوع یارانه‌های پنهان و آشکار تشکیل می‌شود و با بررسی نظرات کارشناسی کمیسیون‌های تخصصی گزارش این کارگروه طی هفته‌های آینده با حضور مسئولان و وزرای مربوط در دولت در نشست غیرعلنی مجلس به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.
عباسی همچنین در خصوص ادعای ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد مبنی بر دریافت واحد آپارتمانی از سوی برخی نمایندگان برای انصراف از استیضاح وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برخی از نمایندگان از شهرستان به تهران آمده و مستاجر هستند لذا دو تن از وکلای ملت از وزارت راه و شهرسازی درخواست می‌کنند چنانچه واحد خالی برای فروش در دست دارند، معرفی کنند.
وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی واحد‌های مسکن مهر را به این دو نماینده مجلس معرفی می‌کند که به دلیل مناسب نبودن شرایط آن، این دو نماینده اقدام به خرید نمی‌کنند لذا موضوع دریافت آپارتمان از وزارت راه منتفی است.
عباسی ادامه داد: پیوند دادن این درخواست با موضوع استیضاح وزیر راه و شهرسازی بی ربط بوده است لذا از این تاریخ به بعد از نمایندگان مجلس تقاضا داریم در صورت وجود مستنداتی از این قبیل در ابتدا با هیئت رئیسه و نهاد‌های مربوط مشورت کنند تا با اظهارات این چنینی موجب نگرانی در افکار عمومی جامعه نشوند.
وی تصریح کرد: از رسانه‌ها نیز تقاضا داریم تا منصفانه نسبت به چنین موضوعاتی عمل کنند.
سخنگوی هیئت رئیسه همچنین در خصوص حادثه‌ای که دیشب برای خودروی نماینده مردم اصفهان رخ داد نیز گفت: حجت الاسلام احمد سالک برای مصاحبه‌ای تلویزیونی به یکی از ساختمان‌ها در خیابانی در تهران مراجعه می‌کنند و در هنگام مصاحبه نیز راننده وی در خودرو و در خیابان منتظر وی بوده است.
عباسی افزود: ناگهان چهار نفر سوار بر دو موتور سیکلت به قصد سرقت کیف و مدارک نماینده مردم اصفهان در صندلی عقب خودرو اقدام می‌کنند که البته مشخص نیست قصدشان از سرقت چه بوده است.
وی ادامه داد: راننده این نماینده برای دفاع و جلوگیری از تعرض سارقان دست به سلاح برده و تیر هوایی هم شلیک می‌کند، اما به علت دستپاچگی یکی از تیر‌ها به پای خودش اصابت کرده و مجروح می‌شود.
عباسی افزود: حال احمد سالک نماینده مردم اصفهان خوب است و هم اکنون نیز در جلسه علنی مجلس حضور دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 21337

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی