امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

بی توجهی به دفع زباله ها در شمال کشور به هیچ وجه توجیهی ندارد/شیرابه ها بطور مستقیم وارد کانالهای آب آشامیدنی در گیلان می‌شود

  • جمعه, 11 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم در  مجلس دهم  با بیان اینکه شیرابه ها بطور مستقیم  وارد کانالهای آب آشامیدنی در استان گیلان می‌شود، گفت:  رفع معضل زباله ها در شمال کشور  نیازمند نگاه ملی است و با رویکرد منطقه ای شر زباله ها از سر گیلان کم نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، درباره وضعیت  ها در شمال کشور،گفت: مسئله زباله در استان گیلان اورژانسی است و از  همین  رو بی توجهی به دفع زباله  ها در شمال کشور به هیچ وجه توجیهی ندارد زیرا سلامت مردم به شدت در این زمینه در خطر است.

 نماینده مردم رشت در  مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه منطقه ای  دردی از زباله ها در  شمال کشور دوا نمی کند تصریح کرد: شاخص جمعیتی در استان گیلان  نباید تنها برحسب افراد بومی سنجش  شود زیرا  تنها بخشی از  جمعیت استان  گیلان را بومی ها تشکیل می دهند.

 وی ادامه داد:  استان گیلان یک شهر فرا توریستی است و متعلق  تنها به استان گیلان نیست اما  نگاه به شهر باران تنها  نگاه منطقه‌ای است بنابراین از مسئولان انتظار داریم نگاه به استان گیلان ملی باشد تا بتوان  مشکلاتی از قبیل معضل  زباله ها در استان سرسبز گیلان  ریشه کن شود.

حسنی جویباری افزود: شیرابه  های زباله در استان گیلان متاسفانه در  مرداب و رودخانه ها سرازیر می شوند و این مسئله  سلامت مردم را به خطر می اندازد.

مدیریت زباله شمال کشور، نیازمند عزم ملی

وی ادامه داد: امروزه در کشور‌های توسعه‌یافته تبدیل پسماند به انرژی یکی از اقدامات  معمول است  تا به این شکل هم انرژی تامین شود و هم نسبت به مدیریت پسماند اقدامات کارشناسی لحاظ شود.

شیرابه ها بطور مستقیم  وارد کانالهای آب آشامیدنی می شود

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه شیرابه ها بطور مستقیم  وارد کانالهای آب آشامیدنی در گیلان می شود، یادآورشد: رفع معضل زباله ها در شمال کشور  نیازمند نگاه ملی است زیرا  با رویکرد منطقه ای شر زباله ها از استان گیلان کم نمی‌شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 21532

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی