امروز: سه شنبه 12 فروردين 1399 برابر با 31 مارس 2020

  • واکنش جعفرزاده به خبری مبنی‌بر انتخاب نمایندگان استان گیلان به عنوان استاندار؛
ما نماینده مردم هستیم و آن را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم/مطالبه مردم گیلان انتخاب استاندار بومی است

  • یکشنبه, 27 مرداد 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت گفت: دولت باید برای گیلان استاندار بومی معرفی کند و ما پیشنهادات خود را در این مورد به وزارت کشور داده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در واکنش به انتشار خبری مبنی‌بر انتخاب او و یا دیگر نمایندگان استان گیلان به عنوان استاندار، گفت: ما نماینده مردم هستیم و آن را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم، درست هم نیست که استاندار گیلان از میان نمایندگان این استان انتخاب شود.

او تأکید کرد: مطالبه مردم استان گیلان انتخاب استاندار بومی است، زیرا حضور افرادی که شناخت کافی نسبت به منطقه نداشت باشند، بار منفی خواهد داشت و تا زمانی که بخواهند با شرق و غرب استان، نوع محصولات کشاورزی، فضای صنعت و نحوه گردشگری آن آشنا شوند، دوره کاری آن‌ها به اتمام رسیده است.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه استاندار‌های غیربومی علی‌رغم خوب بودن دیربازده هستند، بیان کرد: مردم از استاندار‌های بومی خاطرات خوشی دارند و تقاضای ما از وزارت کشور این است که به خواست مردم پاسخ داده و بیش از این استان را معطل نگه ندارند.

نماینده مردم رشت تأکید کرد: ما پیشنهاد‌هایی را به وزارت کشور در این مورد داده‌ایم، افرادی مانند علیزاده معاون وزیر راه و رمضانپور معاون نوبخت که دارای سابقه نمایندگی مجلس، معاونت وزیر و ... بوده و رزومه خوبی هم دارند.

او با تأکید بر اینکه نمی‌خواهیم مسائل قومی و قبیله‌ای راه بیاندازیم، گفت: ما معتقدیم برای برخی سمت‌ها در استان مانند حوزه قوه قضاییه، اداره اطلاعات، رئیس بازرسی و یا فرمانده نیروی انتظامی نباید افراد بومی انتخاب شوند، زیرا به دلیل وجود یک سری معذوریت ها نمی‌توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی تصریح کرد: بر این اساس اگر استاندار بومی انتخاب نشود، یعنی دولت نخواسته از ظرفیت‌های لازم و موجود در منطقه استفاده کند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 21699

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی