امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

حذف ۴صفر از پول کشور اثر مثبتی بر اقتصاد کشور ندارد/دولت باید برای اجرای این طرح ۳هزار میلیارد تومان هزینه کند

  • شنبه, 02 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو کمیسیون اقتصادی خانه ملت گفت: حذف ۴صفر از پول کشور اثر مثبتی بر اقتصاد کشور ندارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس؛ سیدکاظم دلخوش در گفتگوی خبری۲۰ شبکه باران با بیان اینکه تغییر پول ملی یا کاهش صفر‌های آن بر روی اقتصاد تاثیر نمی‌گذارد گفت:حذف صفر‌ها نیازمند هماهنگی با کشور‌های منطقه برای استفاده در مبادلات بین المللی است.
وی با انتقاد از این اقدام دولت در این برهه زمانی افزود: دولت باید برای اجرای این طرح ۳هزار میلیارد تومان هزینه کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه دولت از حذف ۴صفر پول کشور هدفی روانی را دنبال می‌کند گفت: با اجرای این طرح حجم پول و کاغذ کاهش می‌یابد.
سیدکاظم دلخوش افزود: مهمترین اقدامات بانک مرکزی برای کمک به اقتصاد مردم به جای حذف ۴صفر از پول، مشخص کردن پایه پولی و پول پرقدرت است.
وی با اعلام اینکه لایحه حذف ۴صفر به تازگی برای بررسی به کمیسیون اقتصادی مجلس آمده است گفت: این اقدام تاثیری بر کاهش و افزایش دارایی‌های مردم ندارد.
نماینده صومعه سرا در خانه ملت به بررسی طرح بانکداری اسلامی در کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره کرد و افزود: این طرح ۲۰۸ ماده دارد که با اجرای آن سیستم پولی کشور تغییر می‌کند.
سید کاظم دلخوش خاطر نشان کرد: در این طرح حذف بهره مرکب، وظایف شورای فقهی و نظارتی و ترکیب بانک مرکزی و استقلال آن بررسی می‌شود.
وی بدهکار شدن بانک‌ها پس از انقلاب را به علت نداشتن استقلال لازم بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: نحوه اسفاده از پول در اقتصاد کشور باید ساماندهی شود تا دولت‌ها نتوانند از پول مردم نادرست استفاده کنند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به رفع شدن بخشی از مشکل سود دوران مشارکت در شورای عالی پول و اعتبار اشاره کرد و افزود: بحث بهره مرکب و همچنین سود و جرایم۲ مشکلی است که بر اساس قواعد اسلامی در حال بررسی و رفع شدن است.
سیدکاظم دلخوش به نشست‌های متعدد با علما و فق‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: ساماندهی و اجرای بانکداری اسلامی و مشخص شدن مسائل شرعی در این زمینه بهتر از حذف ۴صفر پول کشور است.
وی برخورد ریشه‌ای با مفاسد اقتصادی را خواستار شد و افزود: نظارت بر توزیع عادلانه کالا‌های اساسی و ضروری که با بودجه ۱۴میلیارد دلاری بیت المال خریداری می‌شود نمونه‌ای از برنامه ریزی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است.
نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفتگوی خبری حمایت نکردن از سرمایه گذار را یکی از مشکلات اساسی در گیلان اعلام کرد و افزود: برخی اتهام‌ها و برخورد‌های ناصحیح سرمایه گذاران را فراری می‌دهد.
سیدکاظم دلخوش گفت: در ۲سال گذشته به علت خشکسالی که در جنوب ایران بود یک واحد دامداری را مجاب به فعالیت در گیلان کردیم که به علت عدم حمایت از آن به استان همجوار رفت.
وی با بیان اینکه برخی‌ها حمایت کردن از سرمایه گذار را به معنای پیشبرد مقاصد سیاسی و سهم خواهی تعبیر می‌کنند اضافه کرد: به علت این اتهامات بسیاری از مسئولان و نمایندگان از حمایت سرمایه گذار دست می‌کشند.
نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی برطرح‌های حوزه‌های انتخابی خود در صومعه سرا هم گریزی زد و گفت: امسال ۴خطه کردن محور خمام- پیربازار- ضیابر آغاز می‌شود.
سیدکاظم دلخوش با اشاره به پیشرفت ۴۰درصدی محور فومن - صومعه سرا – پونل افزود: کمربندی کلاشم - بازارجمعه - صومعه سرا با اعتبار ۷ونیم میلیارد تومانی در دست اجراست.
وی به ساخت میدان خاکیان هم اشاره کرد و گفت: اگر مالکان همکاری کنند در مدت ۲ماه این طرح اجرا می‌شود.
نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی به اختصاص اعتبار ۵ونیم میلیارد تومانی ساخت سد لاستیکی بازارجمعه هم اشاره کرد و افزود: این سد با ۶۰درصد پیشرفت کاری علاوه بر قابلیت گردشگری می‌تواند آب ۴۰روستای تولمات را تامین کند.
سیدکاظم دلخوش به بهره برداری ۲خانه بهداشت در گوراب زرمیخ و شیخ محله و اختصاص ۴دستگاه آمبولانس به این خانه‌های بهداشت اشاره کرد و گفت:تجهیزات بیمارستان و اورژانس ۴طبقه‌ای صومعه سرا از هم اکنون فراهم شده است.
وی ساخت ۸زمین چمن مصنوعی و سالن‌های ورزشی در روستا‌های این شهرستان را هم از دیگر طرح‌های در حال اجرا در حوزه انتخابیه خود اعلام کرد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در نمایندگان ملت
خواندن کد خبر: 21779

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی