امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

کندی و ضعف عملکرد موجب بروز سیل شد/سیل اخیر گیلان نشان داد که متولیان امر آماده نبودند

  • دوشنبه, 22 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده رشت با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به اتخاذ تدابیر لازم در زمینه پیشگیری از اثرات مخرب سیل اضافه کرد: سیل اخیر گیلان نشان داد که متولیان امر خیلی‌هایشان آماده نبودند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از ایسنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به جاری شدن سیل در برخی از شهرستانهای استان گیلان اظهار کرد: با تغییر فضای اقلیمی کشور ما باید آمادگی‌های لازم را داشته باشیم. البته سیل خواه ناخواه اثرات مخربی دارد که نمی‌توانیم منکر آن شویم ولی اینکه همیشه بخواهد تخریب کند پذیرفته نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه علی رغم همه تذکرات برای لایروبی زهکش‌ها و رودخانه‌ها و آماده کردن آنها برای جاری شدن آب باز هم کندی و ضعف عملکرد موجب بروز سیل شد و حداقل یک کارگر در یکی از شهرستان‌های ما در این سیل مفقود شد. ضمن اینکه به برخی تاسیسات نیز آسیب رسید.

جعفرزاده ادامه داد: اینکه در این مقطع از سال که هنوز ابتدای پاییز است مقطع ابتدایی را به خاطر سیل تعطیل کنیم ناسپاسی به نعمت الهی است. ما باید مثل خیلی از کشورهای دنیا که مرتب برف و باران دارند تدابیر دائمی بیندیشیم.

نماینده رشت با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به اتخاذ تدابیر لازم در زمینه پیشگیری از اثرات مخرب سیل اضافه کرد: سیل اخیر گیلان نشان داد که متولیان امر خیلی‌هایشان آماده نبودند. همچنان که آب‌های سطحی در خیابان‌ها سیلاب‌هایی را جاری کرده بود و این نشان می‌دهد مدیریت واحدی در اجرا وجود ندارد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 22321

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی