امروز: یکشنبه 28 دی 1399 برابر با 17 ژانویه 2021

  • در سایت سازمان سنجش
کلید نهایی سوالات کنکور امروز منتشر می‌شود

  • دوشنبه, 31 شهریور 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پاسخنامه و کلید نهایی سئوالات آزمون سراسری سال ۹۹ امروز روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، از عصر امروز دوشنبه ۳۱ شهریور پاسخنامه و کلید نهایی سؤالات آزمون برای رتبه‌های زیر ۱۰۰ هزار کشوری در گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و رتبه‌های زیر ۲۰ هزار کشوری در گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی داوطلبان روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.
نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۹ به صورت کارنامه تهیه شده و روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت و انتخاب رشته افراد مجاز کنکور از روز چهارشنبه دوم مهر آغاز می‌شود و تا شنبه پنجم این ماه ادامه دارد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته‌های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد، داوطلبان باید دقت داشته باشند در صورت اتمام فرایند انتخاب رشته، حتما شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سامانه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
همچنین در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب و در گروه آزمایشی زبان نیز تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اخبار گوناگون
خواندن کد خبر: 25003

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی