امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

چرا زنگ دل نواز زورخانه پوریای ولی بی صدا شده است؟

  • چهارشنبه, 10 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس چندیست که ورزش باستانی و پهلوانی ما به خواب زمستانی فرو رفته است!!!

شرکت نکردن در لیگ کشور به بهانه نداشتن نفر و ورزشکار و حالا عدم حضور کشتی پهلوانی در مسابقات قهرمانی کشور که از فردا در مشهد برگزار می شود.

با توجه به وجود این همه جوان مستعد و خوش آتیه در خطه پهلوان خیز گیلان که همه ساله در آن مسابقات متعدد کشتی برگزار می شود چطور می توان اظهار کرد که در گیلان پهلوانی نیست؟؟؟

همین گیلانی که  در گذشته نه چندان دور کاپیتان تیم ملی کشتی افتخارات بسیاری برایش به ارمغان آورد، همین گیلانی که پهلوانان نامی آن در مسابقات کشتی گیله مردی پنجه در پنجه پهلوانان کشور می اندازند و افتخارات بسیاری بدست می آوردند، آیا در آن پهلوانی نیست؟

چگونه می توان با شرکت نکردن در میدان مهمی همچون مسابقات کشتی پهلوانی کشور بیان داشت که گیلان جایگاهی در کشتی پهلوانی ندارد؟

چگونه میتوان اظهار کرد که ورزش باستانی و پهلوانی که ریشه در آداب و سنن و عقاید مردم این سرزمین دارد نماینده ای برای عرض اندام در کشور ندارد؟

چرا پس از چندین ماه معلق ماندن این رشته کسی به فکر نیست؟ زورخانه پوریای ولی با آن عقبه درخشان چرا کم فروغ شده است؟ چرا صدای رسای مرشد و زنگ دل نواز زورخانه بی صدا شده است؟

این همه جوان و نوجوان و پهلوانی که در سرتاسر این استان هستند چرا ساماندهی نمی شود؟ در حالیکه در همین گود زورخانه می توان راه و رسم زندگی منش پهلوانی از خود گذشتگی ایثار و فداکاری را به این فرزندان آموخت.

ورزشی که ریشه در دین و عقاید ما ایرانی ها دارد نباید روی زمین باشد، باید با همتی پولادین و مدیریتی جهادی و تغییراتی اساسی، چراغ زورخانه ها را روشن کرد و این ورزش پهلوان پرور را در استان رونق بخشید.خزراسپورت

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در ورزشی
خواندن کد خبر: 1032

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی