امروز: شنبه 29 شهریور 1399 برابر با 19 سبتامبر 2020

  • هیات اعزامی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به ایران:
هیچگونه مانع عملیاتی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود ندارد

  • یکشنبه, 31 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

هیات اعزامی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به ایران، پس از بازدید از ورزشگاه‌ آزادی تهران تایید کرد که هیچگونه مانع عملیاتی قابل‌توجهی در راستای تحقق اقدامات در جهت ورود آزادانه زنان به ورزشگاه‌های این کشور، وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، هیات اعزامی کارشناسان متخصص فیفا، ۱۹ سپتامبر به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص اقدامات برنامه‌ریزی شده برای ورود آزادانه زنان به ورزشگاه‌های این کشور و تماشا بازی‌های فوتبال، از تهران بازید کرد.

این هیات که در جمع خود یک نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) را نیز می‌دید، با معاون وزیر ورزش و جوانان ایران و نمایندگان فدراسیون فوتبال این کشور ملاقات کرد؛ ملاقاتی که بر روابط بین‌الملل، تامین امنیت و موضوعات مرتبط با بلیت فروشی متمرکز بود.

علاوه بر این، هیات مذکور ورزشگاه آزادی تهران را مورد بررسی قرار داد؛ جایی که ۱۰ اکتبر ۲۰۱۹ میزبان دیدار تیم ملی ایران و کامبوج در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود.

در جریان این ملاقات و گفت‌وگوهای سودمند، فیفا بار دیگر بر موضع قاطع و روشن خود در خصوص اینکه زنان باید بتوانند آزادانه وارد ورزشگاه شوند، تاکید و خاطرنشان کرد که شمار زنان حاضر در ورزشگاه‌ها حسب تقاضا که خود معلول بلیت‌فروشی است، تعیین می‌شود.

بازرسی انجام شده حاکی از آن است که هیچگونه مانع عملیاتی قابل توجهی در راستای تحقق اقدامات جاری در ورزشگاه آزادی وجود نداشته؛ اقداماتی که از ۱۰ اکتبر آغاز خواهد شد. بر این اساس، هیات اعزامی فرآیند بلیت فروشی و همچنین اقدامات عملیاتی مورد نیاز و منطبق با مقررات فیفا را با جزئیات مورد بحث و بررسی قرار داده است.

علاوه بر این، هیات مذکور موضوع الزامی ورود زنان به ورزشگاه‌ها را برای بازی‌های ملی به بحث گذاشت؛ در این زمینه نیز فیفا اعلام کرد که این نهاد جهانی بر اساس برنامه‌های عملیاتی و نتایج دیدار دهم اکتبر، با فدراسیون فوتبال ایران در راستای گسترش پروتکل‌های عملیاتی، پیش‌زمینه‌ها و زیرساخت‌های مورد نیاز برای فراهم کردن شرایط ورود زنان به بازیهای لیگ فوتبال این کشور نیز همکاری خواهد کرد.

فیفا به همکاری نزدیک با فدراسیون فوتبال ایران و سایر نهادهای دولتی مربوطه در جهت اجرای این تغییرات مهم و مطابق با مقررات فیفا ادامه خواهد داد.

موضع فیفا روشن و قطعی است: زنان باید اجازه ورود به ورزشگاه‌های ایران را داشته باشند؛ برای تمامی مسابقات فوتبال

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در ورزشی
خواندن کد خبر: 22091

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی