امروز: دوشنبه 07 مهر 1399 برابر با 28 سبتامبر 2020

  • مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان خبر داد :
اقدامات موثر اداره کل ورزش و جوانان گیلان و زیر مجموعه های آن در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا

  • شنبه, 09 فروردين 1399
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مرتضی ورزلدوست مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان در گفتگویی عنوان کرد : اداره کل ورزش و جوانان گیلان ،هیات های ورزشی و سازمان های های ورزش و جوانان گیلان فعالیت های موثری در خصوص پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده اند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، مرتضی ورزلدوست  مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش جوانان استان در گفتگویی  ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و لزوم مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان اظهار داشت : پس از پذیرش دوران نقاهت بیماران کرونا در هتل المپیک رشت با حمایت های  اداره کل ورزش و جوانان گیلان از طریق سازمان های مردم نهاد گام بزرگی در جهت مقابله با بیماری کرونا با تولیدات محتوایی ، فرهنگی و بهداشتی برداشته شد .

وی عنوان کرد : بنا به تاکیدات مدیریت محترم اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ،سرکار خانم بخشی نسبت به همیاری با کادر درمان و توجه به مساله ی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اقدامی موثر تمامی اماکن ورزشی گیلان در بخش دولتی و باشگاههای خصوصی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند و در خصوص توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی نیز این اداره کل و زیر مجموعه های آن فعالیت های خوبی را طی این مدت داشته است.

وی افزود :از طریق بانوان سرپرست خانواری که مشغول به خیاطی بودند قسمتی از خط تولید خود را در منزل به تولید ماسک اختصاص دادند و توزیع ماسک،گان و شید در مراکز بهداشتی و درمانی از طریق اداره کل ورزش و جوانان گیلان و سازمان های مردم نهاد جوانان صورت گرفت و همچنان این سازمان های مردم نهاد به تولید ماسک و توزیع مواد ضدعفونی کننده مشغول هستند.

ورزلدوست با اشاره به اقدامات هیات ورزشی گیلان گفت : توزیع بسته های معیشتی خانوار برای خانواده های آسیب دیده و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده از اقدامات بسیار خوب هیات های ورزشی گیلان از آغاز ایام شیوع ویروس کرونا در استان بوده است.

وی خاطر نشان کرد : توسط هیات های ورزشی حدود 1500 بسته معیشتی در استان توزیع شد .

وی خاطر نشان کرد : مجمع سمن های استان همزمان با شیوع ویروس کرونا اقداماتی را در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس انجام دادند که  فعالیت ها و عملکرد سازمان های مردم نهاد جوانان استان گیلان در حوزه مبارزه با ویروس کرونا در استان همچنان ادامه دارند.

وی با اشاره به فعالیت های سمن های مختلف افزود : سمن پویندگان شهر اندیشه ( نام جدید : پویندگان شهر ایده آل ) علاوه بر تولید ماسک های بهداشتی از مرکزمعلولین و سالمندان استان از طریق اهدای بسته های حمایتی حمایت کردند.

همچنین موسسه صبح هنر مسئول حوزه سمعی و بصری ستاد مبارزه با کرونا مجمع  در تولید کلیپ های آموزشی ، پوستر و...مشارکت نمودند.

ورزلدوست  اضافه کرد : موسسه طنین شادی با تهیه بیش از ۳۰۰۰ بسته بهداشتی و الکل و توزیع به صورت رایگان در سطح استان ، موسسه باران مهر خزر

مسئول حوزه مرکزی و امور شهرستان ها در ستاد مبارزه با کرونای مجمع  با تهیه 70 بسته حمایتی در قالب نیاز های روزانه خانواده های آسیب پذیر با عنوان " طرح عیدانه 4 " و تولید ماسک های بهداشتی ، ترجمه و طراحی پوستر های آموزشی سازمان بهداشت جهانی ، تهیه کلیپ در حوزه آگاهی بخشی و نشاط اجتماعی ، اجرای طرح " لباهنگ در قرنطینه "  ، آموزش بازی های فکری ، برگزاری مسابقه " جمعه های دورهمی " با محوریت تماشای فیلم سینمایی در خانه و اهدای جوایز به صورت هفتگی و حمل و نقل بسته های حمایتی در سطح استان فعالیت های خوبی انجام دادند.

مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ادامه داد : سمن رویش بهار زندگی جوان مسوول حوزه روانشناسی ستاد مبارزه با کرونای مجمع  با راه اندازی شبکه ارائه مشاوره رایگان به کادر درمانی و مشاوره تلفنی رایگان به صورت همگانی ، تهیه کلیپ در حوزه روانشناسی کودک و بزرگسال ، قصه گویی در حوزه کودکان ، برگزاری کارگاه های آموزشی مجازی ویژه روانشناسان داوطلب به حضور در طرح مشاوره در بیمارستان های درگیر با کرونا ، ترجمه و طراحی پوستر های آموزشی و

سمن باغ بهار مشاور ادبی حوزه رسانه ستاد مبارزه با کرونا ، مشارکت در تولید بیش از 500 ماسک روزانه به کمک بانوان سرپرست خانوار و موسسه مهرگستران زندگی بخش مسئول حوزه بهداشت و سلامت ستاد مبارزه با کرونای مجمع با تهیه بسته های بهداشتی و حمایتی و توزیع در شهرستان های سطح استان گیلان ، طراحی پوستر های آموزشی ، تولید کلیپ آموزشی حوزه بهداشت و  آموزش مجازی در حوزه هنری فعالیت کردند.

وی افزود : انجمن  پیوند مانا مسئول حوزه نشاط اجتماعی ستاد مبارزه با کروناب مجمع مشارکت در اجرای طرح " لباهنگ در قرنطینه " ، مشاوره روانشناسی رایگان ، تهیه کلیپ های مرتبط با حوزه نشاط اجتماعی ، موسسه بانوان خلاق جوان مسئول حوزه رسانه ستاد مبارزه با کرونا مجمع ، کمک به خانواده های آسیب پذیر از طریق بسته های حمایتی ، طراحی پوستر های اطلاع رسانی و آموزشی ،کانون  طاها النور با تهیه بسته های بهداشتی و توزیع در شهرستان های سطح استان گیلان ،انجمن جوانان کارآفرین ورنا تهیه 50 عدد گان و اهدا به بیمارستان ، موسسه حافظان صلح زیتون با ابجاد کارگاه تولید گان و ماسک و اهدای بسته های بهداشتی در سطح استان باتولید روزانه ۳۰۰۰ عدد در این فعالیت خطیر همراهی کردند.

وی ادامه داد : موسسه سلاله نیکان باتولید ماسک و پخش همگانی در سطح شهرستان ،انجمن دوستداران سلامت خزر

تهیه بسته های بهداشتی - حمایتی و توزیع در بین خانواده های آسیب پذیر استان ، موسسه کارآفرینان وارش کادوس با پویش مردمی حمایت از نیازمندان در ایام عید نوروز ،کانون گیل صراط با اهدای 2000 دستکش یکبار مصرف معمولی، 44 بطری وایتکس ، 130 ماسک دولایه و 40 بسته بهداشتی به افراد آسیب پذیر ، موسسه آوای لاتون با توزیع رایگان ماسک در سطح شهرستان آستارا ، ارسال رایگان کتاب در ایام قرنطینه ،موسسه سفیران جوان کاسپین با توزیع١٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح شهرستان و روستاهای استان گیلان ، انجمن جوانان کارتاش فعال در کمک رسانی ها به شهرستان ماسال و تالش ، تهیه گل به منظور تشکر از کادر درمانی ، تهیه بسته های بهداشتی و موسسه پویندگان آرمان شهر آستارا با تهیه و توزیع بیش از ۳۰۰ماسک وموادضدعفونی در سطح شهرستان برای مقابله با کرونا اقدامات ارزنده ای را انجام دادند.

ورزلدوست در پایان گفت : مردم با رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری ،پرهیز از سفرها و رفت و آمدهای ضروری کادر بهداشت و درمان را در کنترل و مقابله با این ویروس یاری دهند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در ورزشی
خواندن کد خبر: 23737

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی