چاپ کردن این صفحه

اختصاص 90میلیارد ریال برای 38پروژه ورزشی استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مدیرکل ورزش و جوانان گیلان از اختصاص 90میلیارد ریال برای انجام 38پروژه ورزشی طی سالجاری در استان خبر داد. اختصاص 90میلیارد ریال برای 38پروژه ورزشی استان

مسعود رهنما'  در دیدار با فرماندار رودسر که با حضور روسای اداره های ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد، با بیان این اینکه اعتبار یادشده از محل منابع استانی و ملی تخصص یافته، بیان کرد: از این تعداد پروژه ها چهار سالن ورزشی شامل سالن های ورزشی در لاهیجان، املش، لشت نشا و رشت طی دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه سخنان خود از کمک های مالی به هیات های ورزشی استان در اجرای توسعه ورزش های همگانی خبر داد و اظهار کرد: در بحث تخصیص اعتبارات شهرستان ها به رودسر کمک بیشتری خواهد شد و تلاش می کنیم تخصیص اعتبارات این شهرستان از میانگین استان بیشتر دیده شود.

رهنما در این خصوص از اختصاص شش میلیارد و 900میلیون ریال اعتبار از محل منابع استانی و780میلیون ریال از محل منابع ملی به شهرستان رودسر طی سالجاری خبر داد.

وی اضافه کرد: این میزان اعتبار برای اجرای توسعه فضاهای ورزشی و همچنین اجرای پروژه آماده سازی زمین فوتبال شهید قاسمی رودسر ،سالن وزنه برداری ، تکمیل سالن های تیر اندازی و ورزشی در شهرهای رودسر و کلاچای و نیز احداث زمین ورزشی روستایی سرمایه گذاری خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ادامه با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی و قهرمانی باید در جامعه گسترش و نهادینه یابد، گفت: این امر مستلزم اهتمام بیشتر از ظرفیت های کنونی است که باید محقق شود.

رهنما صرف پرداختن به ورزش قهرمانی را کافی ندانست و افزود: آنچه در مرحله اول حائز اهمیت است گرایش و پرداختن به مقوله ورزش همگانی است.

به گفته وی، ورزش همگانی و قهرمانی مکمل یکدیگرند و ورزشکاران باید به هر دو مبحث توجه جدی و عمیق داشته باشند.
فرماندار رودسر نیز در این نشست بر ضرورت توزیع عادلانه امکانات ورزشی در شهرستان رودسر تاکید کرد و گفت: اعتباراتی که از محل منابع مختلف به این شهرستان تزریق می شود 10درصد آن را به توسعه ورزش اختصاص خواهیم داد.

به گفته امیر جانبازی رودسری، تخصیص این میزان اعتبار تاثیر مثبتی در توسعه ورزش شهرستان رودسر ایجاد خواهد کرد.

بر اساس آمار، شهرستان رودسر در شرق مرکز گیلان با بیش از 10هزار ورزشکار بیشترین ورزشکار ساماندهی شده پس از رشت و بندرانزلی را در استان دارد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در ورزشی
خواندن کد خبر: 437