امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399 برابر با 01 جون 2020

به احترام مراجع تقلید موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها را پیگیری نکردیم

  • پنج شنبه, 11 تیر 1394
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، معاونت امور زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت: وقتی مخالفان از مراجع هزینه کردند، بخاطر احترام دولت به مراجع٬ تشخیص داده شد تمهیداتی رعایت شود.

شهیندخت مولاوردی درباره وضعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها عنوان کرد: مخالفان این مساله تلاش کردند موضوع را به سمت و سوی سلسله مصاحبه‌هایی ببرند تا عملکرد معاونت امور زنان را زیر سوال برده باشند، در حالیکه ما بارها اعلام کرده‌ایم پیگیری این مساله به معنای این نیست که ما این کار را در اولویت مطالبات زنان و دختران می‌دانیم، یا اینکه سایر فعالیت‌های خود را تعطیل کرده‌ایم و صرفا در حال پیگیری این مطالبه هستیم.

وی افزود: بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها تنها بخشی از مطالبات بانوان است. در شرایطی که جامعه ما دچار افسردگی شده و نیاز به نشاط و شادابی دارد، پایین‌آمدن سن اعتیاد به 13 سال و روی‌آوردن دختران جوان به مواد روانگردان برای ایجاد هیجان کاذب جای تاسف دارد. در همین راستا است که ما این برنامه‌ها را برای ایجاد شور و هیجان و نشاط در زنان و دختران کشورمان لازم دانسته و ضروری تشخیص می‌دهیم.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری یادآور شد:  در چنین شرایطی ما این برنامه‌ها را لازم می‌دانیم تا زنان و دختران بتوانند از وضعیت خارج شوند و اوقات فراغت خود را به نحو درستی پر کنند. از ابتدا هم درباره این مساله با همین نگاه وارد شدیم و هدف ما این بود با یک چارچوب معین و زیرساخت‌های لازم ضمن سالم‌سازی فضا و محیط، زنان و دختران‌مان بتوانند تنها برای تماشای بازی والیبال و نه همه ورزش‌ها در وزرشگاه حضور داشته باشند. منظور ما هم از حضور زنان یک حضور بی‌قید و شرط در ورزشگاه‌ها نبود.

مولاوردی گفت: در کمیته‌ای که به این منظور تشکیل شده بود بررسی‌های لازم درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها انجام شد و صورت‌جلسه حضور زنان و خانواده‌ها با چارچوب‌های لازم نوشته شد و به امضا رسید و علیرغم اینکه قرار بود برای اجرا و عملیاتی‌شدن ابلاغ شود، دیگر این کار صورت نگرفت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعتراض‌ها و تجمع‌های صورت گرفته باعث عقب‌نشینی زنان در این مسئله شد، عنوان کرد: وقتی مخالفان از مراجع عظام هزینه کردند، به خاطر احترامی که دولت برای مراجع قائل است و رأی مراجع را محترم می‌شمارد، تشخیص داده شد که این تمهیدات رعایت شود.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا باز هم احتمال طرح دوباره این مساله حتی درباره ورزش‌هایی با حساسیت کمتر وجود دارد، گفت: این در برنامه ما است و کارشناسان در حال بررسی این احتمال هستند. حتما در بررسی‌ها، چگونگی حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز در نظر گرفته خواهد شد.ایلنا

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در ورزشی
خواندن کد خبر: 4447

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی