امروز: جمعه 22 فروردين 1399 برابر با 10 آوریل 2020

چادر از نشانه های بارز مقابله با تهاجم فرهنگی است/ نقش بسزای زنان به عنوان مدافعان حریم خانواده درصیانت ارزش های اسلامی

  • دوشنبه, 04 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس همایش عفاف و حجاب و تجلیل بانوان فعال در حوزه عفاف و حجاب شهرداری در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار شد.

مظفر نیکو منش در این همایش چادر را یکی از نشانه های بارز مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و گفت: هدف از برگزاری همایش فوق تقدیر از بانوانی است که در جبهه عفاف و حجاب همواره پشتیبان نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت، خاطرنشان کرد: بانوان ایران اسلامی نه تنها در پیروزی انقلاب بلکه در تداوم ۳۸ ساله نظام جمهوری اسلامی پشتیبان نظام و رهبری بوده اند.

وی تقدیر از بانوان فعال در حوزه عفاف و حجاب را وظیفه اعضای شورا برشمرد و گفت: مسئولین همواره شاهد رشادت ها و تلاش های بانوان محجبه در حفظ و صیانت از نظام جمهوری اسلامی هستند.

نقش بسزای زنان به عنوان مدافعان حریم خانواده درصیانت ارزش های اسلامی

فاطمه شیرزاد ضمن قدردانی از کمیسیون فرهنگی ورزشی و پایگاه حضرت رقیه (س) ، تصریح کرد: با توجه به هجوم دشمن به حریم خانه و خانواده ایران اسلامی از طریق ماهواره و رسانه های بیگانه سعی در فروپاشی نظام مقدس خانواده دارند، اما خوشبختانه بانوان محجبه و بسیجی این نظام با صلابت در مقابل این هجمه ایستادگی خواهند کرد و دشمن را در بیش از پیش ناامید خواهند نمود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت، اذعان داشت: بانوان در کلیه عرصه های مختلف قبل و بعد از انقلاب و امروز نیز به عنوان مدافعان حریم خانواده در حفظ و صیانت ارزش های اسلامی نقش بسزایی دارند.

وی طراحی برنامه های مدون در مباحث فرهنگی توسط مسئولین را بسیار ضروری دانست و افزود: حوزه مدیریت شهری با آسیب شناسی در حوزه عفاف و حجاب و برگزاری نشست های تخصصی گامی در راستای حمایت از بانوان و فعالین عرصه عفاف و حجاب برداشته است.

در ادامه این همایش مختار جباری مشاور شهردار، حضور اکثریت اعضای شورای شهر در مراسم تجلیل از فعالان عرصه عفاف و حجاب اذعان داشت: بحث عفاف و حجاب، بحث مد لباس نیست بلکه این مسئله یک گفتمانی عظیم است که باید برای حمایت از فعالین این عرصه برنامه های مدونی داشت.

جباری با تاکید بر جریان همیشگی جنگ نرم یادآور شد: جنگ سرد از یک مدت زمان معلوم برخوردار است، اما جنگ نرم همواره ادامه دارد و دشمن در هر ثانیه در فکر توطئه ای جدید است.

وی افزود: فعالان عفاف و حجاب در حوزه اخلاق و دین فعالیت دارند و بر ماست تا قدر دان این عزیزان در مجموعه شهرداری باشیم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری نیز در این همایش با اشاره به حادثه مسجد گوهرشاد اذعان داشت: در آن زمان زنان و بانوان به خاطر عفاف و حجاب در یک مقاومتی بی نظیر در مقابل دشمن ایستادگی کردند، و امروز نیز در یک مقاومتی دیگر در زمینه عفاف و حجاب در جامعه حضور دارند.

قانع اظهار امیدواری کرد، که تجلیل از فعالان عفاف و حجاب فقط با برگزاری این همایش متوقف نشود تا بیش از پیش شاهد فرهنگ سازی عمیق تر موضوع عفاف و حجاب در جامعه باشیم.

گفتنی است که در پایان این همایش علاوه بر تقدیر از بانوان فعال عرصه عفاف و حجاب در شهرداری و سازمانهای ذیربط از افرادی که در حوزه های مشاوره، مسئول غرفه توزیع چادر رایگان و غرفه دوخت چادر رایگان نمایشگاه عفاف و حجاب فعالیت داشتند قدردانی شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 10430

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی