امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

کانون فرهنگی هنری مصلی در گیلان تاسیس می شود

  • شنبه, 13 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از تاسیس چهار کانون فرهنگی و هنری در مصلاهای استان گیلان خبر داد.

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانونه‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گیلان گفت: رسالت اصلی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تربیت انسان منتظر، متخصص، کارآمد با رویکرد تعمیق معرفت و دارای روحیه ولایت پذیری، تکلیف مداری، عمل به اصول و مبانی دستورات دین است.

وی با بیان اینکه میعادگاه نماز جمعه و مصلی یکی از مظاهر قدرت و وحدت اسلام و نظام اسلامی است، افزود: از این تراث گرانقدر باید بیش از پیش در نقش آفرینی فرهنگی، تربیتی و بصیرتی بهره جست.

حجت الاسلام پورابراهیم، ادامه داد: حضور نمایندگان ولی فقیه و امام جمعه که مورد اطمینان همگان و تربیت یافته مکتب اهل بیت(علیهم السلام) هستند بر غنای فرهنگی و تربیتی این محل می‌افزاید و مصلی‌های نماز جمعه دژی مستحکم برای تهاجم و فتنه انگیزی دشمنان است.

وی بصیرت بخشی و جریان سازی فرهنگی و سیاسی را از مهمترین کارکردهای مصلی نماز جمعه دانست و تصریح کرد: در این راستا ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با درک این واقعیت و جهت احیا و بهره مندی بیش از پیش کارکردهای فرهنگی مصلی‌های نماز جمعه اقدام به راه اندازی کانون‌های فرهنگی و هنری ویژه مصلی‌ها می‌کند.

حجت الاسلام پورابراهیم ارتقا سطح آگاهی و بینش معرفتی نوجوانان و جوانان و شناسایی و رشد استعدادهای نهفته آنان با استفاده از ظرفیت مصلی و نماز جمعه را از اهداف تشکیل کانون مصلی اعلام و اضافه کرد: تقویت و احیای کارکردها و نقش حقیقی مصلی در رمینه‌های مختلف تربیتی، فرهنگی، اعتقادی، علمی، آموزشی و بهره مندی حداکثری از ظرفیت آن در اعتلای عمومی و اخلاقی جامعه از دیگر اهداف است.

به گفته وی،تقویت فرهنگ دینی و اسلامی با تاکید بر هویت اسلامی ایرانی، تبیین اهداف عالیه حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) و انقلاب اسلامی، شبهه زادیی و مقابله با فتنه گران، تشکیل هسته‌های ایمانی، حلقه‌های تربیتی، معرفتی و حمایت از گروه‌های فرهنگی و مذهبی فعال در جهت تحکیم نظام، هویت بخشی به نوجوانان و جوانان به عنوان نیروی محرکه جامعه اسلامی با استفاده از فضای مصلی از دیگر اهدافاست.

حجت الاسلام پورابراهیم با بیان اینکه تاکنون 10 کانون فرهنگی و هنری در مصلی‌های سراسر استان دایر شده است، افزود: تا پایان سال جاری چهار کانون فرهنگی و هنری دیگر در مصلی‌های استان تاسیس می‌شود.

وی تاکید کرد: این کانون‌ها در مصلی های شهرستان های رودبار، تالش، رستم آباد و کلاچای تشکیل می‌شوند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خاطرنشان کرد: کتابخانه از مهمترین بخش‌های کانون‌های مصلی است که در نشر علوم مختلف از جمله معارف اسلامی و دینی و دسترسی به کتاب‌های متنوع خدمات گسترده‌ایی را به مخاطبان ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1069

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی