امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

گیلان میزبان نمایشگاه منطقه‌ایی "جایگاه زنان در توسعه پایدار"

  • شنبه, 13 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان  نمایشگاه منطقه‌ایی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با رویکرد اقتصاد مقاومتی خبر داد.

 

ساحره میر سیدی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان در بازدید از نمایشگاه  شرکت گیله رخت پوشان" تولید کننده لباس هاس محلی و مانتوهای سنتی با تاکید بر ضرورت حمایت از هنرمندان به ویژه هنرمندان سنتی اظهار کرد: هنر ایرانی هنر سرزندگی، شادابی و خلاقانه است وما نیازمند این هستیم تا هنر سنتی با هنر مدرن مطابق با نیازها تلفیق شود.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت، رویکرد نگاه کارشناسی به حوزه میراث و صنایع دستی است افزود: صنایع دستی یکی از بارزترین هنرهایی است که همواره خلاقیت و نشاط را به همراه دارد و اوج دیدگاه‌های کمالی در انسان در هنرهای صنایع دستی نمود دارد.

میرسیدی افزود: هنرهای دستی خاستگاه مهمی برای حفظ هویت اصیلمان است و علاوه بر حفظ این هویت، باید فرآیندی ایجاد کنیم تا هنر سنتی و مدرن را در تعامل با اهداف نظام تنظیم کنیم.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن و رواج مدهای غربی پوشاک در جامعه اذعان کرد: خلا پوشاک سنتی اسلامی در جامعه احساس می‌شود و باید جاذبه استفاده از این نوع پوشاک در جامعه فراهم شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تصریح کرد: ممکن است در بدو امر طراحی‌ها جاذبه و رغبت لازم را ایجاد نکند اما پرداختن به آن موجب تقویت این نوع هنر از سوی مسئولان می‌شود.

وی با بیان اینکه بازتاب حمایت از هنرمندان به حمایت فرهنگی بر‌ می‌گردد گفت: با حمایت از هنرمندان در اصل خاستگاه فرهنگی را تقویت می‌کنیم و بنا بر وظایف ساختاری هر اقدامی که از سوی ما ممکن باشد را انجام می‌دهیم.

میر سیدی در ادامه از میزبانی استان گیلان برای نمایشگاه منطقه‌ایی نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با رویکرد اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: برپایی این نمایشگاه به نوعی حمایت از کلیه هنرمندان است که بمنظور گراميداشت سالروز پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامی در دهه مبارک فجر برپا مي‌شود.

وی با بيان اينکه استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، زنجان، مازندران، اردبيل استان‌هاي مهمان شرکت کننده در نمايشگاه هستند خواستار تعامل و مشارکت فعال دستگاه‌هاي اجرايي و هنرمندان گيلاني براي برگزاري با شکوه اين نمايشگاه شدو اینگونه فعالیت‌ها را اقدامات گام به گام در راستای حمایت از هنرمندان دانست.

لازم به ذکر است شرکت گیله رخت پوشان" تولید کننده لباس هاس محلی و مانتوهای سنتی ،به مدت 3روز اقدام به برگزاری نمایشگاه لباس نمود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1070

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی