امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

  • /images/banners/Special.png
اختلاف نظر با میراث فرهنگی دلیل اصلی کنده کاری های پیاده راه فرهنگی/اعزام ماشین آلات شهرداری به شهر کربلا با صدور ابلاغیه از وزارت کشور

  • یکشنبه, 23 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس شهردار رشت امروز در جلسه علنی شورای شهر به جهت پاسخگویی سوالات اعضای شورا حضور یافت.

سید محمد علی ثابت قدم اظهار داشت: شهرداری توانسته پروژه ها را با درصدهای قابل توجهی در حوزه های فرهنگی، عمرانی با زیرشاخه های مختلف پیش ببرد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه الویت های شهرداری در دو حوزه حمل و نقل و محیط زیست می باشد افزود : در حوزه زیست محیطی زباله های سراوان و فرآیندهای ان و در بحث حمل و نقل مقوله حمل و نقل عمومی با تجهیز ناوگان اتوبوسرانی و در بحث سخت افزاری بازگشایی معابر در دستور کار قرار گرفت که امید می رود تا پایان سال منجر به بازگشایی شود.

ثابت قدم از پروژه های شاخص شهرداری در حوزه ترافیک به زیر گذر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: این پروژه بنا به دلایل مشکلات زیرساختی به تعویق افتاد که امید م رود تا هفته آینده به بهره برداری برسد.

وی در بحث پروژه های آب های سطحی که منجر به ایجاد ترافیک در سطح شهر شد افزود: انجام این پروژه نیازمند سرعت عمل بیشتری می باشد و امیدواریم تا پایان سال هم سطح سازی در مسیرهای اصلی انجام گرفته و نسبت به آسفالت با کیفیت عالی اقدام شود.

ثابت قدم در پاسخ به سوال کارگرنیا که صدور مجوز اعزام تجهیزات و ماشین آلات شهرداری به شهر کربلا از سوی چه کسی بود اظهار داشت: این اعزام به جهت صدور ابلاغیه ای از وزارت کشور مبنی بر همکاری کلانشهر ها بر خدمات شهری در عتبات عالیات بود واین که این دستورالعمل در شورا نیاز به مصوبه ای دارد بنده نیز از لحاظ حقوقی در جریان نیستم  که اگر هچنین است باید سیر قانونی آن طی شود

شهردار رشت در ادامه در پاسخ به سوال امیرحسین علوی در خصوص کنده کاری های پیاده راه فرهنگی که در عرض کمتر از 6 ماه دچار تخریب شد و اینکه هزینه های تخریب کف پوش ها از کجا تامین می شود اظهار داشت: در بحث افزایش فضای سبز که در طرح اولیه وجود داشت به دلیل اختلاف نظر با میراث نتوانستیم  بخشی ز فضای سبز را توسعه داد و پروژه را به طور قطعی تحویل دهیم لذا به تدریج کارهای عمرانی این پروژه در حال شکل گرفتن است.

در پایان امیر حسین علوی با اشاره به خسارت های وارده به پروژه پیاده راه فرهنگی و طراحی معیوب و اجرای ضعیف پروژه مذکور درخواست کارشناس رسمی دادگستری به جهت رسیدگی و برآورد هزینه خسارت وارده شد .

وی افزود: پس از رسیدگی کارشناس رسمی دادگستری و محاسبه خسارت های وارده می بایست این هزینه ها یا از درصد عمرانی شهرداری و یا از پیمانکار کسر گردد و به هیچ عنوان از جیب مردم هزینه نشود.

وی در پایان از شهر رشت به عنوان شهر جنگ زده نام برد که هر قسمت از آن مورد اصابت خمپاره قرار گرفته است.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 11923

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی