امروز: پنج شنبه 10 مهر 1399 برابر با 01 اکتبر 2020

نیاز به توسعه بسیج رسانه در تمام سطح‌ها احساس می‌شود

  • دوشنبه, 22 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، عصر روز یکشنبه 21 دی در همایش بسیج رسانه گیلان با اشاره به موضوع «بسیج، رسانه و مقابله با آسیب‌های ماهواره‌ای» اظهار کرد: در ماده 35 فصل چهارم اساسنامه بسیج مستضعفین هدف از تشکیل این سازمان ایجاد توانایی‌های لازم در افراد معتقد به انقلاب اسلامی، به منظور دفاع از کشور جمهوری اسلامی و کمک به مردم هنگام بروز حوادث غیرمترقبه با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط عنوان شده است.

وی به رهنمودهای امام (ره) مبنی براینکه «ملتی که در خط اسلام ناب محمدی (ص) حرکت می‌کند مخالف با استکبار، پول‌پرستی و مقدس‌نمایی است»، اشاره کرد و افزود: بسیجی در خط اسلام ناب محمدی (ص) است و مخالف تجمل‌گرایی، تحجرگرایی و مقدس‌نمایی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشی شفاف ویژگی بسیج را معرفی کرده است، تصریح کرد: بسیج یعنی حضور بهترین، با نشاط‌ترین و با ایمان‌ترین نیروهای عزیز ملت، در میدان‌هایی که برای منافع ملی و اهداف والا به آنها نیاز داریم.

وی ادامه داد: بسیج به معنای آمادگی حضور در همان نقطه‌ای است که اسلام، قرآن و امام زمان (عج) در انقلاب مقدس اسلامی به آن نیازمند است.

فاضلی خاطرنشان کرد: بسیجی با نشاط‌ترین و با ایمان‌ترین فرد در جامعه است و به منافع ملی کشور می‌اندیشد، ضمن اینکه بسیجی به فکر اسلام و امام زمان (عج) است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به معنای رسانه اشاره کرد و یادآور شد: رسانه از واژه «مدیا» به معنای اندام‌واره‌های حسی پنج‌گانه انسان برگرفته شده است.

وی رسانه‌ها را به دو گروه قبل از تکنولوژی و پس از آن، یا سنتی و مدرن تقسیم کرد و افزود: رسانه از فرستنده، گیرنده و پیام تشکیل شده است.

فاضلی با اشاره به وجود 32 هزار شبکه رادیویی و تلویزیونی در جهان، اظهار کرد: تعداد 300 ماهواره در دنیا وجود دارد و 116 ماهواره فضای ایران را پوشش می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به دریافت دو هزار شبکه ماهواره‌ای با تجهیزات معمولی در ایران اشاره کرد و گفت: اکنون 160 کانال فارسی زبان داریم در حالی که این تعداد در سال 73 تنها سه شبکه بود.

فاضلی از انتشار شش میلیون عنوان کتاب در سال 2014 در جهان خبر داد و یادآور شد: سال گذشته 70 هزار عنوان کتاب در ایران منتشر شده است.

وی به فعالیت 51 شبکه رادیویی، دو شبکه رادیویی اینترنتی و 66 شبکه تلویزیونی در کشور اشاره کرد و افزود: راهی به غیر از تشکیل بسیج رسانه در کشور نداریم و اگر بسیج رسانه تشکیل شود در داخل با مشکل مواجه نمی‌شویم.

فاضلی با تاکید بر ایجاد رابطه رسانه با زبان حداقلی در لایه‌های مختلف جامعه، اظهار کرد: بسیج رسانه سازمان میان‌مردمی است و نیاز به توسعه آن در تمام سطح‌ها احساس می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان رسانه‌های جمعی را ابزاری برای ساماندهی ارتش ده‌ها میلیون نفری خواند و بیان کرد: بسیج برای تحقق اهداف نظام اسلامی به‌کارگیری می‌شود.

فاضلی در پایان خاطرنشان کرد: در خارج از کشور زبان ما باید لباس هنر بپوشد بنابراین بسیج هنرمندان را باید جدی گرفت.

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1202

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی