امروز: یکشنبه 17 آذر 1398 برابر با 08 دسامبر 2019

پليس آخرين نهاد در مبارزه با مسائل فرهنگي است

  • چهارشنبه, 24 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس معاون اجتماعي پليس گيلان گفت: پليس آخرين نهاد در مبارزه با مسائل فرهنگي است.

نشست علمی تخصصی عفاف و حجاب با حضور نمايندگان معاونت آموزش و پژوهش حوزه های علمیه، مدیریت آموزش و پژوهش صدا و سیما، فرهنگی اجتماعی سپاه و دو تن از اساتيد دانشگاه و... در معاونت اجتماعي پليس گيلان با همکاری دفتر تحقیقات کاربردی برگزار شد.

سرهنگ "محمدرضا جعفري خيرخواه"معاون اجتماعي پليس گيلان در اين نشست، بحث حجاب را یکی از دغدغه های مهم فرهنگي عنوان كرد.

معاون اجتماعي پليس گيلان با بيان اينكه كارهاي فرهنگي بايد ابتدا از خانواده ها شروع شده و به تك تك افراد جامعه تعميم پيدا كند، افزود: بايد با كارهاي فرهنگي و ارائه آموزش های همگانی و انتخاب هشدارهای مناسب خانواده ها را نسبت به پيامدهاي بدحجابی آگاه كرده و اقدامات سلبي را در پايان همه اين امور قرار داد.

سرهنگ جعفري خيرخواه ماهواره را مهمترين وسيله اشاعه بي حجابي در جامعه عنوان كرد و بيان داشت: برنامه هاي ماهواره درصدد اشاعه فرهنگ بي بند و باري و ضربه زدن به بنيان خانواده مي باشد.

جعفري خيرخواه با اشاره به اينكه استفاده از ماهواره موجب گسستگي در بعضي از خانواده ها شده است، بيان داشت: انجام كارهاي فرهنگي با همدلي و همسويي همه نهادها و سازمانهاي دولتي با هدف مشخص تنها راه مقابله با حملات فرهنگي ماهواره است.

خیرخواه با بیان اینکه بهره گیری از علوم و معارف الهی بهترین الگو تحکیم بنیان خانواده است، افزود: الگو گیری از افرادی که در مسیر الهی، محکم و استوار هستند تضمین کننده رشد و کمال و سلامت اخلاقی و اجتماعی جامعه است.

معاون اجتماعي پليس گيلان کارکرد و نقش اصلی خانواده را تربیت نسل آینده عنوان كرد و بیان داشت: پليس با حضور در مدارس، مساجد و ادارات دولتي و همايش ها والدين و فرزندان را در خصوص معضلات ماهواره آشنا كرده و درصدد تبيين آثار مخرب ماهواره در جامعه هستند.

وي با بيان اينكه پليس آخرين نهاد در مبارزه با مسائل فرهنگي است، اظهار داشت: كارهاي فرهنگي انجام شده در زمينه پيامدهاي ماهواره خوب ولي كافي نمي باشد.

معاون اجتماعی پلیس گیلان در پایان نظارت بیشتر خانوادها بر اثرات مخرب ماهواره بر نواجوانان و جوانان را خواستار شده و از خانوادها خواست، ارزش ها، باورها و رویه های فرهنگی و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی خود را تحت تأثیر برنامه های مخرب ماهواره ها قرار ندهند.

لازم به ذكر است، اين نشست با همکاری و اهتمام دفتر تحقیقات کاربردی پليس استان برگزار شده و در پايان اين نشست نيز اعضاي شركت كننده در اين نشست نكته نظرات خود را در زمينه عفاف و حجاب بيان كردند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1225

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی