چاپ کردن این صفحه

  • /images/banners/Special.png
برگزاری نخستین همایش تجلیل از بانوان جانباز گیلانی و رونمایی کلیپ آزادگان در هفته دفاع مقدس

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران گیلان پیش از ظهر امروز ضمن گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه حرفه خبرنگاری صرفا اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه نیست اظهار داشت: خبرنگاران ناظرین بر عملکرد مسئولین می باشند که با نقد برنامه های دستگاههای اجرایی می توانند نقش سازنده ای در ارتقای کمی و کیفی برنامه های دستگاهها و رشد جامعه داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس عبدالله پاکاری از شهدای خبرنگار به عنوان نمادی از پیام رسانان کربلا نام برد و اذعان داشت: شهیدان خبرنگار با خون خود پیام ایثار، شهادت و جوانمردی را به نسل های آینده انتقال دادند

وی با اشاره به اینکه مجموعه بنیاد شهید با توجه به رسالت سنگین خود در قبال 32 هزار ایثارگر استان گیلان نیازمند همکاری اصحاب رسانه به جهت خدمات رسانی در اقصی نقاط گیلان می باشد افزود:توجه عملی به بازماندگان این عرصه می تواند الگویی برای نسل های جدید قرار گیرد.

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران گیلان به برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و گفت: ۷۰ جانباز مونث در گیلان داریم که برای نخستین بار همایشی برای تجلیل از این بزرگواران برگزار خواهد شد.

عبدالله پاکاری در ادامه از رونمایی کلیپ آزادگان در هفته دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: همایش تجلیل ازآزادگان استانی در روز ۲۵ مردادماه در زیباکنار برگزار خواهد شد که در این همایش از 1500 آزاده گیلانی تجلیل به عمل خواهد آمد.

پاکاری با اشاره به ساگرد فاجعه منا که باعث شهادت تعداد زیادی از حجاج کشور ها به ویژه زایران ایرانی شد از برگزاری همایش بزرگداشت 16 شهید منا در استان گیلان خبر داد.

وی همچنین اجرای تئاتر صحنه ای و خیابانی به مناسبت هفته دفاع مقدس در سه منطقه استان وفراخوان نخستین جشنواره هنری ایثار و شهادت با هدف شناساندن هنرمندان  در این حوزه  با همکاری ارشاد و فرمانداری شهرستان صومعه سرا در اواخر اسفند  را از دیگر اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران برشمرد.

این مسئول در ادامه افزود: استان گیلان 2 هزار و پانصد فعال قرآنی در حوزه ایثارگران دارد که حدود 170 قرآن آموز در بحث ترویج قرآن در بین خانواده ای ایثارگران فعالیت می کنند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 14835