امروز: جمعه 14 آذر 1399 برابر با 04 دسامبر 2020

رسانه‌های گیلان به کسی باج نمی‌دهند/خبرنگاران جایگاه مردمی دارند

  • پنج شنبه, 19 مرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: تقدیر از رسانه‌ها وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی است و باید در دستور کار آنان قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سید رضا موسوی روزان در مراسم تجلیل از خبرنگاران در مجتمع خاتم‌الانبیا رشت بابیان اینکه خبرنگاری جزو جداناشدنی زندگانی امروز است اظهار کرد: در دنیای امروز فضای رسانه جایگاه خودش را دارد و در گذشته رسانه‌های بزرگی در اختیار غرب بود اما امروز رسانه‌ها در کشور به شکلی در حرکت هستند که می‌توانیم دوستی و محبت را در همه‌جا گسترش دهیم.

وی بابیان اینکه جایگاه خبرنگاران  بسیار ارزشمند است گفت: رسانه‌های ما به کسی باج نمی‌دهند و در راستای صلح و دوستی می‌نویسند و متأسفانه گاهاً برخی از نامهربانی‌ها را هم در رسانه‌ها مشاهده می‌کنیم اما جایگاه خبرنگاری باید به‌دقت نگاه و عمل  کند و شرایط فعالیت خبرنگاران  بسیار سخت است.

روزان با اشاره به اینکه شهید صارمی در پاسداری از ارزش‌ها به شهادت رسید گفت: برای خبرنگاران روز شهادت شهید صارمی را به‌عنوان روز خبرنگار در نظر گرفته‌اند و این نشان از قداست این شغل دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: کار خبرنگاری پرخطر است و می‌تواند با تطمیع و غیره همراه باشد اما اگر ما بخواهیم می‌توانیم از آن در راستای ایجاد دوستی‌ها و محبت‌ها استفاده کنیم.

وی بابیان اینکه خبرنگاران جایگاه مردمی دارند گفت: خبرنگاران هم از مردم وهم از مسئولین می‌نویسند و نقش خبرنگاری به‌تمام‌معنا با عاقبت انسان‌ها همراه است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: اگر قلمی از جایگاه خبرنگاری تهمت و افترائی بزند و خطایی مرتکب شوند اذهان عمومی را درگیر می‌کند و باید خبرنگاران دقت کنند افزود: مسئولیت شما رسانه‌ها آخرتی است و می‌توانند با نوشتار صادقانه خود بهشت را خریداری کنید و یا خدای‌ناکرده با دروغ نگاری جهنم را برای خود ثبت  کنند.

سرپرست شهرداری رشت نیز در این مراسم ضمن تقدیر به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: همه‌ساله به مناسبت هفدهم مرداد و گرامیداشت یاد و خاطره شهید خبرنگار محمود صارمی مراسمی به‌عنوان تجلیل از فعالان عرصه رسانه برگزار می‌گردد.

فرامرز جمشید پور افزود: امیدوارم با فراهم نمودن مقدمات موردنیاز برای رسانه‌ها در راستا انعکاس واقعیت‌ها به آنان یاری برسانیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: برای رسانه‌های تلاشگر رشت آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم رسانه‌ها با انعکاس واقعیت‌ها در تحقق اهداف موردنظر یاری‌مان کنند.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت نیز با تبریک روز خبرنگار گفت: به نظر بنده هرروز روز خبرنگار است و رسانه‌ها هرروز امانتدارانه خبرها را در مباحث مختلف به مردم منعکس می‌کنند.

رضا رسولی با اشاره به اینکه اهمیت رسالت خبرنگاری بر کسی پوشیده نیست تصریح کرد: به‌عنوان منتخب مردم رشت از زحمات تلاشگران عرصه رسانه سپاسگزارم و برایشان آرزوی موفقیت روزافزون دارم.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 14839

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی