امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398 برابر با 11 دسامبر 2019

آقای نوبخت نگذارید مردم گیلان با عقده به سخنان شما گوش دهند

  • شنبه, 18 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه در آستانه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در 22 بهمن هستیم، اظهار کرد: امام راحل 15 سال در تبعید بود و استکبار جهانی و دیکتاتور خودکامه ایران تصور می‌کرد پیروز است، اما اطلاعیه و سخنان امام راحل ایران و دنیای اسلام را بیدار کرد.

امام جمعه رشت با انتقاد از عدم پرداخت تسهیلات به‌زراعی باغ‌های چای گیلان گفت: آقای نوبخت شما سخنران 22 بهمن مردم گیلان در رشت هستید، نگذارید مردم با عقده به سخنان شما گوش دهند، برای پرداخت اعتبار به‌زراعی تدبیر کنید

وی با اشاره به اینکه امام راحل پس از 12 بهمن سال 57 وارد ایران شد، افزود: 22 بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و نقطه عطف تاریخ شد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پادگان نظامی آمریکا بود، تصریح کرد: دولتمردان در رژیم گذشته برای آمریکا و دنیای غرب ژاندارم منطقه بودند.

وی سرنگونی حکومت دیکتاتوری را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: بیداری اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

قربانی 22 بهمن را از ایام‌الله خواند و گفت: حضور در راهپیمایی 22 بهمن بالاتر از نماز جمعه است و دشمنان بدانند پس از 36 سال گذشت انقلاب اسلامی در صحنه حضور دارند و اگر 360 سال دیگر بگذرد مردم امام (ره)، انقلاب و شهدا را فراموش نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: بنده در نماز جمعه هفته‌های گذشته اعلام کردم که اعتبارات به‌زراعی چایکاران را پرداخت کنند، اما به بنده خبر رسیده که گفته شده باید صندوق تعاونی تاسیس کنید تا پول به‌زراعی به این صندوق واریز شود، در حالی که تاسیس این صندوق حدود سه ماه طول می‌کشد و دیگر در آن زمان مبلغ به‌زراعی به درد چایکار نمی‌خورد.

خطیب جمعه رشت خطاب به نوبخت گفت: جناب آقای نوبخت شما می‌خواهید در 22 بهمن در میدان شهدای ذهاب رشت برای مردم گیلان سخنرانی کنید، نگذارید مردم با عقده به سخنرانی شما گوش دهند بنابراین تدبیر کرده و اعتبار به‌زراعی چایکاران را هر چه سریع‌تر پرداخت کنید.

وی در ادامه به جنایت مشمئزکننده داعش اشاره کرد و متذکر شد: داعش خلبان مسلمان اردنی را در قفس زنده سوزاند و بزرگ‌ترین جنایت را در حق اسلام و پیامبر(ص) انجام داد و امیدواریم دنیا بیدار شود و این لکه ننگ را هر چه سریع‌تر از تاریخ و جغرافیای اسلام پاک کند.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1540

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی