امروز: دوشنبه 05 اسفند 1398 برابر با 24 فوریه 2020

برخی دوستان دیروز انقلاب، امروز در اردوگاه دشمن هستند

  • شنبه, 18 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه انقلابی ماندن سخت‌تر از انقلابی بودن است، گفت: بسیاری از افراد که در ابتدای انقلاب سختی‌های زیادی را در زندان‌ها متحمل شدند امروز در اردوگاه دشمن هستند و با انقلاب نماندند.

محمدودود حیدری پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ «من انقلابی‌ام» با موضوع جنبش دانشجویی و نقش آن در دهه چهارم انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهر اظهار کرد: انقلابی بودن با انقلابی ماندن تفاوت دارد و این امر یکی از مباحث قابل پیگیری در بسیج دانشجویی است.

وی بسیج دانشجویی را تشکلی دانست که دانشجو دنباله‌رو آرمان‌های انقلاب است و افزود: ایام دهه فجر فرصت خوبی برای پیگیری این مباحث است اما نباید در این ایام محدود شود.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پدیده‌ای زنده است، گفت: حفاظت از انقلاب نیازمند شناخت عمیق است که باید آن را حفظ، لمس و درک کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی موجود زنده‌ای است که 36 سال از عمرش می‌گذرد، تصریح کرد: این موجود زنده هر روز نیازمند آبیاری، مراقبت و طراوت‌بخشی است زیرا در صورت بی‌توجهی پژمرده شدنش بعید نیست.

حیدری تاثیرگذاری را یکی از ویژگی‌های انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: وجود لیست بلند بالایی از پیشرفت‌های داخل کشور نمونه‌ای از این تاثیرگذاری است.

وی با بیان اینکه امروز ندای انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان شنیده می‌شود، خاطرنشان کرد: این امر به معنای اثرگذاری و پویایی انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی افزود: امروز در لبنان ندای انقلاب شنیده می‌شود و نشان می‌دهد انقلاب اسلامی در سال 57 منحصر نشده و جریان دارد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته غرب و شرق عالم در مقابله با انقلاب اسلامی نقطه اشتراک داشتند، ادامه داد: آنها به صدام معدوم کمک می‌کردند.

حیدری با تصریح بر اینکه باید برای دیدن انقلاب اسلامی یک نگاه تیز و عمیق داشت، به تفاوت‌های انقلابی بودن و انقلابی ماندن اشاره کرد و متذکر شد: انقلابی ماندن سخت‌تر از انقلابی بودن است.

وی یادآور شد: بسیاری از افراد در ابتدای انقلاب سختی‌های زیادی در زندان‌ها متحمل شدند اما امروز در اردوگاه دشمن هستند و برخی از آنها خود تا سر حد مرگ رفته بودند و عده‌ای فرزند داده بودند و تعدادی شکنجه شده بودند اما امروز با انقلاب نماندند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی به عنوان یک ایده و گفتمان در اوج است.

آمریکا دشمن ماست، انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست

به گزارش فارس، تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در حیات این دانشگاه با حضور دانشجویان بسیجی و اساتید برگزار شد.

در این تجمع شعارهایی نظیر مرگ بر آمریکا، من انقلابیم دیپلمات نیستم، قدرت آمریکا توخالیه، تهدیدش پوشالیه، آمریکا دشمن ماست، انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، را سر دادند و بیانیه قرائت کردند.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1550

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی