امروز: چهارشنبه 14 خرداد 1399 برابر با 03 جون 2020

ابنیه های تاریخی که به ثبت ملی رسیده نباید مورد تخریب واقع شوند

  • شنبه, 18 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: ابنیه های تاریخی جزئی از هویت ما هستند که لازم است سازمان میراث فرهنگی و شهرداری ها نظارت بیشتری بر عدم تخریب آنها جهت شهرسازی داشته باشند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، با تأکید بر اینکه نباید نسبت به ابنیه های قدیمی بی توجه بود، گفت: ابنیه های تاریخی که جنبه باستانی داشته و مخصوصا به ثبت ملی یا ثبت یونسکو رسیده اند نباید مورد تخریب واقع شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اکثر مهندسان و معماران شهرسازی به وجود ابنیه تاریخی در شهرها توجه نمی کنند، یادآور شد: حتی شخصا نمونه هایی را دیده ام که به صورت عمدی ساختمانی را تخریب می کنند.

وی ادامه داد: موردی را در یکی از شهرستان ها سراغ  دارم که به عمد به یک لودر می گویند به ساختمانی برخورد کند تا با تخریب بخشی از آن، بتوانند از محل یا زمین آن مکان تاریخی برای ساخت و سازهای خود استفاده کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه تصریح کرد: لذا از مجموعه هایی مثل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می خواهیم نظارت بیشتری در این زمینه داشته باشند و شهرداری ها نیز در کنار جنبه های اقتصادی استفاده از یک محل نسبت به تاریخ و فرهنگ آن نیز توجه لازم را داشته باشند و نظارت بیشتری بر تخریب ها صورت دهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه ابنیه های تاریخی جزئی از هویت و تاریخ ماست، خاطرنشان کرد: عدم اطلاع از ارزش فضاها و امکنه تاریخی باعث می شود به طرز سخیفانه ای با آن برخورد شود که نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد.خانه ملت

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1551

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی