امروز: پنج شنبه 26 تیر 1399 برابر با 16 جولای 2020

حضور 12 هزار سايت ايراني در جشنواره و کنفرانس وب موبايل

  • شنبه, 25 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، تعداد شرکت کنندگان در جشنواره وب 50 درصد و تعداد شرکت کنندگان در کنفرانس موبايل ايران 20 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.

مرکز همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي از 26 تا 27 بهمن ماه امسال ميزبان جشنواره و کنفرانس وب و موبايل با حضور 12 هزار سايت ايراني در چهار شاخه اصلي و 38 زير گروه در اين حوزه است.
شرکت کنندگان دراين جشنواره ضمن ارائه جديدترين توليدات و برنامه هاي خود و تبادل اطلاعات با ديگر شرکت ها، در جريان آخرين يافته ها و پيشرفت هاي اين حوزه قرار مي گيرند.
در اين جشنواره که در نوع خود بزرگترين جشنواره و کنفرانس اين حوزه در منطقه خاورميانه محسوب مي شود، بنگاه ها، مراکز علمي و تحقيقاتي، کارشناسان و محقققان، استادان دانشگاه ها و مقامات دولتي،حضور خواهند داشت
امسال تعداد شرکت کنندگان در جشنواره وب 50 درصد و تعداد شرکت کنندگان در کنفرانس موبايل ايران 20 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.
جشنواره و کنفرانس بزرگ وب و موبايل ايران از سوي کانون کارآفريني ايران و با هدف تلاش براي تغيير فضاي کسب و کار اينترنتي و ترويج و تشويق اين فرهنگ، ايجاد شبکه هاي بومي فعالان، آموزش و افزايش ميزان و تنوع سرمايه در دست کارآفرينان برگزار مي شود.
جشنواره وب ايران با شرکت 50 سايت شروع به کار کرد و پس از 6 سال، حال اين تعداد به 8 هزار و 200 سايت و در 5 بخش اصلي افزايش يافته است.
در اين جشنواره، سايت هاي برتر از سوي داوران، انتخاب و معرفي خواهد شد. انتخاب برگزيدگان جشنواره وب، امسال توسط 100 داور به صورت آنلاين صورت مي گيرد.
بخش هاي جشنواره وب امسال شامل؛ کسب و کارها، اطلاع رساني، صنايع مرتبط و استاتاپ ها (شرکت هاي اينترنتي با سابقه کمتر از 2 سال) است و ملاک هاي داوري اين سايت ها محتوا، طراحي ديداري، کارکرد، تعامل کاربر با سايت و تجربه کلي استفاده کاربر از سايت تعريف شده اند که آخرين اطلاعات وب و تجارت آنلاين را در اختيار مخاطبان قرار مي دهند
در بخش تلفن همراه نيز بيش از 1300 اپليکيشن فارسي حضور خواهند داشت. در اين بخش 989 اپليکيشن در پلتفرم اندرويد، 82 اپليکيشن در پلتفرم آي او اس و 37 اپليکيشن در پلتفرم ويندوزفون شرکت دارند.
البته بايد به اين نکته اشاره کرد که صنعت نرم افزارهاي تلفن همراه در ايران هنوز صنعت نوپايي است و با توجه به استعداد نرم افزار نويسان ايراني در زمينه وب اين انتظار مي رود که اين صنعت نيز به مانند وب سايت هاي ايراني به سطح بالا و ميانگين جهاني برسد.
زبان فارسي سومين زبان اينترنت در زمينه توليد محتوا در جهان است و سايت هاي ايراني هم در اين زمينه بسيار موفق عمل کرده اند اما سهم کسب و کارهاي ايراني در قياس با جهان، حتي کشورهاي مشابه و خاورميانه بسيار پايين است. بسياري از کارشناسان بر اين نکته تاکيد دارند که پتانسيل اقتصادهاي مبتني بر وب در ايران بسيار مطلوب است و طبق آمارهاي ارائه شده، کشورمان از نظر درصد رشد کارآفريني در اين حوزه مقام اول را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1660

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی