امروز: چهارشنبه 02 آبان 1397 برابر با 24 اکتبر 2018

دولت در توسعه فضای مجازی بسیار عقب‌مانده است/دولت مدیریت فضای مجازی در کشور را رها کرد

  • چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پاسخگویی دولت نسبت به عقب‌گردها در پیام‌رسان‌های داخلی گفت: حمایت از پیام‌رسان‌های داخل ضرورت دارد و نباید مردم را در فضای مجازی رها کرد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جبار کوچکی نژاد  با اشاره به طرح در دست بررسی نمایندگان مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه‌ فضای مجازی در مجلس اظهار کرد: تشکیل کمیسیون ویژه و مستقل با عنوان کمیسیون فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی نیاز نیست.

وی با اذعان به اینکه برنامه‌ها و فعالیت‌های فضای مجازی، ارتباطات و مطبوعات ازجمله دستورات کمیسیون فرهنگی است افزود: یک فراکسیون فضای مجازی در کنار کمیسیون فرهنگی وجود دارد که باید با انسجام و قوت بیشتری به کار خود ادامه دهد.

رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم همکاری دولت با مجلس در مدیریت فضای مجازی کشور گفت: دولت باید با همراهی و همگام بودن با مجلس ملت را از بحران‌ها و کبودهایی که در عرصه فضای مجازی وجود دارد نجات دهد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به فیلتر یک‌باره تلگرام از سوی دولت بیان کرد: مخالف و یا موافق بودن با تلگرام اصلاً کار درستی نبوده و اپوزسیون معرفی کردن عده‌ای دیگر در موضوع فیلتر کردن تلگرام امر پسندیده‌ای نیست.

کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه تصمیمی که در حوزه تلگرام گرفته‌شده باید اجرایی شود گفت: پیام‌رسان‌های داخلی به‌سرعت جایگزین شوند و امروزه ارتباطات در بستر فضای مجازی از ضروریات مردم است و نباید مردم را در این عرصه رها کرد.

وی با اشاره به مشکلات ایجادشده در خصوص فیلتر یک‌باره پیام‌رسان تلگرام تصریح کرد: وقتی پیام‌رسانی 40 میلیون نفر از ایرانی‌ها را مخاطب خود قرار می‌دهد و یک‌باره کنار گذاشته می‌شود یقیناً مردم را با مشکل مواجه می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب مبنی توجه بیش‌ازپیش به پیام‌رسان‌های داخلی تصریح کرد: شورای عالی فضای مجازی به ریاست رئیس‌جمهوری باید در چهار سال قبل که رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی هشدار داده بودند و بر لزوم استفاده از آن تأکید داشتند ورود می‌کرد و فضای مجازی و توسعه شبکه‌های موبایلی را به یک جای قابل قبولی می‌رساند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه متأسفانه دولت در توسعه فضای مجازی بسیار عقب‌مانده گفت: دولت تنها با برگزاری چند جلسه مدیریت فضای مجازی در کشور را رها کرد و هیچ توجه ای به پیام‌رسان‌های داخلی نداشت اما زمانی که متوجه تهدید امنیت، اقتصاد و فرهنگ کشور شده و یا زمانی که صدای انتقاد مردم به‌راحتی از این طریق به گوشش رسید تازه به فکر فیلتر تلگرام افتاد.

رئیس فراکسیون رسانه ملی، مطبوعات و خبرگزاری‌های مجلس با بیان اینکه پیام‌رسان‌های داخلی کاملاً بدون پشتوانه بوده و خود در حال جذب مخاطب هستند گفت: دولت باید پاسخ دهد که چرا در این چند سال اخیر به توصیه‌های مؤکد رهبری توجه نکرده است و امروز به این نقطه ما را رسانده است.

وی با تأکید بر اینکه نظام باید درجاهایی که عده‌ای با توسعه کشور کارشکنی می‌کنند برخورد کند بیان کرد: دولت با اقدامات خود فضای مجازی کشور را به چندین سال عقب رانده‌اند که باید به مردم پاسخگو باشند.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 17716

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

بلی - 32.2%
خیر - 67.8%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی