امروز: یکشنبه 04 اسفند 1398 برابر با 23 فوریه 2020

کسی نمی‌تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند

  • پنج شنبه, 07 اسفند 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، مشاور رسانه‌ای رییس جمهور تصریح کرد که کسی نمی تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند.

محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای رییس جمهور در دیدار با اصحاب رسانه در استان قم با اشاره به مشکلات این قشر در سراسر کشور گفت: شهر قم به عنوان پایگاه نشر معارف اهل بیت و عالی ترین قرائت از اسلام یعنی مذهب تشیع جایگاه بسیار خاصی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در میان پیروان مکتب اسلام دارد و حوزه رسانه این استان نیز به همین مناسبت از این جایگاه بالا برخوردار است.
وی افزود: امروز این شهر جایگاه ارزشمندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و خبرنگاران این شهر نیز باید متناسب با این جایگاه در حوزه‌های مختلف بدرخشند.در حقیقت خبرنگاران این شهر در بسیاری از حوزه ها باید اسوه و الگو باشند.
مشاور رسانه‌ای رییس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به انتظاراتی که از رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های این استان از سوی مسئولین مطرح می شود می‌بایست، وظایف خود را نیز نسبت به این خبرنگاران و رسانه‌ها به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و حقوق آن‌ها را نیز استیفا کنیم.
وی در ادامه به اشاره به مشکلات خبرنگاران استان قم گفت: از جمله مشکلات عمده‌ای که در این بین مطرح شد مشکلات مرتبط با بیمه خبرنگاران بود. دولت تدبیر و امید خود را موظف کرده است تا تمام مسئولان رسانه‌ها را ترغیب کند که خبرنگاران خود را بیمه کنند و از مزایای بیمه استفاده کنند به همین دلیل خبرنگاران باید از مسئولین مطبوعاتی خود نیز این مطلب را پیگیری کنند.
وی گفت: مطلب بعدی در خصوص سطح درآمد خبرنگاران است که صادقانه باید بگوییم این مشکل بسیار آزاردهنده است و با توجه به مسئولیت سنگینی که خبرنگاران به عهده دارند میزان دریافتی آن‌ها بسیار ناچیز است که این مشکل نیز امیدواریم در آینده با تدابیری که اندیشیده می شود تا حدودی رفع شود ولی قطعا هیچ هزینه‌ای نمی تواند جبران کار سنگینی که خبرنگاران انجام می‌دهند را داشته باشد.
صادق با اشاره به اهمیت راه اندازی سازمان صنفی خبرنگاران برای حمایت از حقوق خبرنگاری گفت: خبرنگاران دادستان مردم هستند و باید از حقوق خود دفاع کنند که دفاع از حقوق خبرنگاران درحقیقت کمک بسیاری به رفع بسیاری از معضلات در کشور خواهد کرد.

وی درباره رویکرد تخریبی برخی از اصحاب رسانه ها نسبت به فعالیت دولت گفت: راهبرد دولت در مقابل این تخریب‌کنندگان این است که از خود رسانه‌های منصف بخواهیم که با مطالب واقعی خود حقایق را به گوش مردم برسانند و مردم خودشان بهترین قضاوت‌کننده هستند. گفتمان اعتدال گفتمانی است که باید در سراسر کشور در همه ابعاد ساری و جاری شود، نه اینکه به بهانه نقد به تخریب دیگران بپردازیم. 
وی گفت: درخصوص اعطای مجوزهای خبرنگاری به روزنامه‌ها هرکسی که تقاضای کسب مجوز برای رسانه و روزنامه ای دارد می تواند به شکل آزاد تقاضای خود را مطرح کند و تقاضای او در یک فرایند کاملا قانونی و شفاف بررسی می‌شود. متاسفانه برخی حتی برای رسانه خود درخواست کسب مجوز هم نکرده‌اند، ولی اعلام می کنند که به ما مجوز نداده‌اند. در حالی که همه این امور نیازمند یک فرایند قانونی شفاف است.
مشاور رسانه ای رییس جمهور تصریح کرد: نقد دارای یک چارچوب مشخص است و ویژگی‌های خاصی نیز دارد. و کسی نمی تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند. مطالب ناحق را به زبان بیاورد، زیرا در درگاه خداوند مسئول است.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص زمان سفر رییس جمهور به قم نیز گفت: برخی گمانه زنی‌ها درخصوص زمان این سفر و بهانه‌های این سفر مطرح شده است که واقعا جای تعجب دارد درحالی که سفرهای استانی رییس جمهور از قبل پیش بینی شده بود و زمان بندی آن‌ها از گذشته مشخص بود. چهاردهمین سفر رییس جمهور به شهر مقدس 14 معصوم است.
وی تصریح کرد: ارائه آموزش های تخصصی به خبرگزاری ‌های تخصصی اتفاق بسیار مهمی است که باید در حوزه خبری روی دهد که دولت نیز از این مساله حمایت می‌کند.ایسنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 1855

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی