امروز: پنج شنبه 27 تیر 1398 برابر با 17 جولای 2019

از “راه ابریشم” تا “نیمه برابر” تلاش بانوی عکاس گیلانی در راستای خدمت “هنر” به “جامعه”

  • چهارشنبه, 21 شهریور 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در سالهای اخیر طیف قابل توجه یی از هنرمندان کشور فعال در هر  زمینه های گوناگون هنری خط مشی فعالیتهای خود را مطابق با اصلاح جامعه تدوین و ترسیم کرده و هنر خود را در خدمت به این هدف متعالی قرار داده اند و به دلیل توجه مردم و وجود فضای مجازی این اقدامات همواره تاثیرات مثبت و قابل قبولی از خود نیز بر جا گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس “الهام آزمند” جوان هنرمند و عکاس با سابقه ی گیلانی یکی از هنرمندان شاخص این موضوع محسوب می گردد.

   آزمند به دنبال بیش از یک دهه عکاسی حرفه یی از مدتی پیش شروع به فعالیتهای موضوعی در زمینه ی عکاسی نموده و پروژه ی بین المللی “راه ابریشم” به عنوان نخستین پروژه ی عکاسی وی با هدف تعریف تصویری از راه ابریشم به عنوان یک مقصد گردشگری در جهت رونق این صنعت حائز اهمیت، انجام شده است.

این بانوی هنرمند گیلانی در اقدامی دیگر با هدف پرداختن به موضوعات اجتماعی، پروژه ی عکاسی “نیمه برابر” را کلید زد.

وی در این طرح که به اشتغال زنان ایران می پردازد با زبان تصویر، مشغول تعریف فعالیتهای زنان شاغل در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز کشور و همچنین مشکلات موجود در این زمینه شده است.

هم اکنون بخشهایی از شهرهای مورد نظر وی عکاسی شده و برنامه ریزی برای شروع سفرها به دیگر نقاط کشور و عکاسی از سوژه های مد نظر نیز آغاز گردیده است.

   الهام آزمند هدف اصلی از شروع و اجرای این پروژه را پرداختن به مشکلات بانوان دانست و اظهار نمود: در جایگاه یک زن همواره دغدغه ی بانوان کشورم در زمینه ی اشتغال و حقوق نابرابر برای من جزو مشغولیات فکری محسوب می شد. پرداختن به این موضوع که چرا با توجه به حضور پای کار و دوشادوش مردان در همه عرصه ها، زنان کشورم هیچگاه در جایگاه اصلی خود قرار نگرفته و به صورت شایسته باور نشده اند؛ برایم بسیار مهم بوده و هست.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 18709

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی