امروز: جمعه 02 فروردين 1398 برابر با 22 مارس 2019

رونمایی از کتاب «ساختمان مشروطه»در رشت با حضور مهمانان ویژه کشوری

  • یکشنبه, 13 آبان 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بعدازظهر شنبه با حضور علاقمندان و مهمانان ویژه کشوری کتاب «ساختمان مشروطه»در رشت رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس بعدازظهر شنبه با حضور علاقمندان و مهمانان ویژه کشوری کتاب «ساختمان مشروطه» نوشته مهرداد بهمنی و سارا کریمی در پژوهشکده گیلان شناسی در رشت رونمایی شد.

کتاب «ساختمان مشروطه» بازسازی ساختمان تاریخی مجلس شورای ملی را پس از آتش‌سوزی سال ۷۳ با بیانی مستند روایت می‌کند. بخش تاریخی کتاب مطالعه مفصلی از تاریخ عمارت برای خواننده تداعی کرده و می‌کوشد تا پیشینه و مراحل تکوین بنا را تا زمان مرمت در اختیار مخاطب قرار دهد.

شخصیت اصلی این کتاب عمارت مجلس شورای ملی است که در سکوت، روایت‌های گوناگون را حمل می‌کند. عمارت بهارستان، ساختمان مشروطه (موزه مجلس) و یا مجلس شورای ملی در واقع کاخ میرزا حسین خان سپهسالار بوده که در ۱۲۹۵ه. ق توسط مهندس بنام ایرانی «میرزا مهدی خان شقاقی» ملقب به «ممتحن الدوله» به دستور شخص سپهسالار طراحی و ساخته شد. از زمان پیروزی انقلاب مشروطه، کاخ بهارستان برای مجلس در نظرگرفته شد. از این ساختمان برای برگزاری نشست‌های مجلس شورای ملی استفاده می‌شد.

این کتاب در سال ۱۳۹۷ منتشر شده و قیمت پشت جلد آن نیز ۷۵۰.۰۰۰ریال است.مهر

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 19138
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی