امروز: یکشنبه 26 خرداد 1398 برابر با 16 جون 2019

برگزاری جشنواره آسیب شناسی اجتماعی در رسانه های مکتوب و مجازی گیلان

  • دوشنبه, 17 دی 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان از برگزاری نخستین جشنواره آسیب شناسی در حوزه رسانه با حمایت استانداری گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس حسین ابراهیمیان در نشست با مدیران رسانه با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی در کشور،  رابطه نهاد خانواده  و سلامت روانی شهروندان را دچار آسیب کرده افزود: اعتیاد، بزه‌کاری، خودکشی، فساد و فحشا، تکدی‌گری، سرقت و افزایش تنش‌های اجتماعی را می توان از مهمترین آسیب های جامعه بر شمرد.

وی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت استان را به‌عنوان یک مسؤولیت همگانی از اهداف جشنواره آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: افزایش توانمندی‌های شناختی افراد جامعه در مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و همچنین گسترش فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای مرتبط با تنش‌های اجتماعی از دیگر اهداف فراخوان آسیب‌شناسی اجتماعی در مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های گیلان است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان شیوع تکدی گری در جامعه و نقش رسانه‌ها در پیشگیری از اعتیاد و ریشه‌یابی انحرافات اجتماعی نظیر خشونت‌های خانگی را از مهمترین عوامل برگزاری جشنواره برشمرد و اذعان داشت: ارتباط آسیب‌های فضای مجازی با سایر بزه‌کاری‌ها، تأثیر ارتقای آگاهی‌های عمومی در حفظ سلامت اجتماعی خانواده و شهروندان همچنین حاشیه‌نشینی و نقش آن در افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر کودکان کار، مفاسد اجتماعی، اعتیاد  و تکدی‌گری ازجمله محورهای مهم جشنواره آسیب‌های اجتماعی در مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های گیلان است.

ابراهیمان در ادامه سخنان خود افزود: این جشنواره در قالب گزارش، سرمقاله و مقاله، خبر و عکس برگزارو شرکت‌کنندگان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ارسال کنند.

وی با اشاره به زمان انتشار خبر در رسانه‌ها افزود: آثاری که از ابتدای سال ۹۷ تا ۲۵ بهمن سال جاری در مطبوعات محلی، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های گیلان در معرض دید مردم قرارگرفته باشند می‌توانند تا ۹۷/۱۱/۳۰ به دبیرخانه جشنواره آسیب‌شناسی اجتماعی ارسال کنند.

به گزارش رشت پرس تاریخ اختتامیه این جشنواره شانزدهم اسفند سال جاری و به نفر اول هر علاوه بر لوح تقدیر پنج میلیون ریال هدیه نقدی، نفر دوم علاوه بر لوح تقدیر چهار میلیون ریال و نفر سوم نیز علاوه بر لوح تقدیر سه میلیون ریال هدیه دریافت می‌کنند.

لازم به ذکر است  کارگاه آموزشی آسیب‌شناسی اجتماعی در حوزه اجتماعی و فرهنگی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در روز پنج‌شنبه بیست و هفتم دی‌ماه سال جاری، ساعت ۹ صبح در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا در سالن دکتر رحمدل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 19767

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی