امروز: شنبه 04 خرداد 1398 برابر با 25 می 2019

افزایش حقوق بیش از ۴۰ درصدی برای معلمان

  • چهارشنبه, 15 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، افزایش حقوق و معافیت از مالیات را دو فاکتور بهبود حقوق فرهنگیان در سال ۹۸ عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس درباره وضعیت حقوق معلمان گفت: افزایش حقوق معلمان همچون دیگر حقوق‌بگیران جامعه باعث رفع دغدغه اقتصادی آنها خواهد شد ولی باید دید آیا با بالارفتن رضایتمندی آنها فضای آموزش و پرورش کشور دارای کیفیت عالی‌تری خواهد شد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر حقوق فرهنگیان را نسبت به دیگر کارمندان دولت در نظر گرفت، تفاوت معناداری احساس نمی‌شود ولی در سطحی منطقی است ولی اگر آن را به تناسب حقوق اساتید دانشگاه و اعضای هیئت علمی مد نظر قرار داد، تفاوتی معنادار دیده می‌شود.

نظر دولت افزایش20 درصدی حقوق‌ها بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم همسان‌سازی و متناسب‌سازی حقوق با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه، توضیح داد: این موضوع در مجلس به شدت پیگیری و در کمیسیون تلفیق ساعت‌ها روی آن کار شد و پس از اخذ نظرات دولت منجر به این تصمیم شد که در سال آتی شاهد افزایش حقوق ویژه‌ای خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حقوق فرهنگیان معمولا زیر 3 میلیون تومان است، بیشترین افزایش حقوق برای این قشر در نظر گرفته شد؛ یعنی 400 هزار تومان افزایش حقوق برای هرکارمند مانند فرهنگیان به علاوه 10 درصد مازاد.

فلاحتی افزود: لایحه دولت مقرر کرده بود که حقوق‌ها 20 درصد افزایش داشته باشد ولی با مصوبه مجلس، افزایش حقوق بیش از 40 درصدی برای قشر حقوق‌بگیر پایین مد نظر قرار گرفت.

معافیت فرهنگیان با حقوق کمتر از 3 میلیون تومان از پرداخت مالیات

وی همچنین معافیت حقوق‌های حدود 3 میلیون تومانی از پرداخت مالیات را کمک اقتصادی دیگری به این قشر دانست و گفت: کمک دیگر مجلس به فرهنگیان آن بود که مصوب کرد حق و حقوق حق‌التدریسان و خرید خدمتی‌ها و تمام فرهنگیان که از وزارت آموزش و پرورش طلبکار هستند باید ماهیانه پرداخت شود.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت مکلف شد تا پایان سال 97 بدهی و دیون معلمان را پرداخت کند، ادامه داد: به هر میزان به رضایتمندی معلمان توجه شود به همان میزان آسیب‌پذیری جامعه نسبت به آسیب‌ها کاهش پیدا می‌کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 20318

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظرات  

 
0 #1 محمدجعفر در تاریخ: چهارشنبه 15 اسفند 1397 ، ساعت 10:12 ق ظ
با سلام؛
به نظر می رسد نیاز به دوره آموزشی برای افرادی که اعلام نظر فنی می کنند باشد. برای بیان روشن شدن موضوع اگر فرض کنیم حقوق کارمندی در سال 1397 مبلغ 2.500.000 تومان باشد با افزایش 10 درصدی و میزان افزایش 400.000 تومانی قانون، میزان افزایش 650.000 تومان خواهد شد و در نتیجه درصد افزایش 26 درصد خواهد بود(یعنی 650.000/2.500.0 00=26%). بنابراین میزان افزایش 40 درصدی اعلامی نماینده محترم مجلس مشخص نیست که چگونه محاسبه و اعلام شده است. لطفا بی مبنا مطلبی را اطلاع رسانی ننمایید.
نقل قول
 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی