امروز: شنبه 04 خرداد 1398 برابر با 25 می 2019

ورود گردشگر خارجی به گیلان ۹۸ درصد افزایش یافته است

  • سه شنبه, 21 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی گیلان با اشاره به ورود بیش از ۴۱۹ هزار گردشگر خارجی به این استان، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۹۸ درصدی در زمینه ورود گردشگر هستیم.

به گزارش پایگاه خبر یرشت پرس  شهرود امیرانتخابی  در جلسه شورای ترافیک و ایمنی راه‌ها که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه ظرفیت مراکز اقامتی استان گیلان در نوروز ۹۸ برای یک شبانه روز ۸۷۴ هزار و ۲۸۰ نفر است، اظهار کرد: این میزان برای ۲۰ روز به بیش از ۱۷ میلیون و ۴۸۵ هزار نفر می‌رسید.

وی افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در ادامه با اشاره به اینکه این استان دارای ۲ هزار و ۱۵۷ تأسیسات گردشگری است، گفت: تا سال ۹۲ استان گیلان دارای ۹۸ هتل بوده که این تعداد در حال حاضر به ۱۳۰ هتل رسیده است.

وی با بیان اینکه در طول پنج سال گذشته ۳۳ هتل در استان گیلان ساخته شده است، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۱۹ هزار و ۶۱۲ گردشگر خارجی وارد استان گیلان شده است که میزان ورودی گردشگر خارجی به این استان ۹۸ درصد رشد داشته است.

لزوم اتخاذ تمهیدات لازم از سوی دستگاه خدماتی برای ایام نوروز

معاون عمرانی استانداری گیلان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه پذیرایی از مسافران نوروزی از سوی دستگاه‌های ستاد تسهیلات سفر استان انجام شده است، اظهار کرد: باید در حوزه ساماندهی معابر، مبلمان شهری، توقف فعالیت‌های عمرانی غیر ضرور، برطرف کردن مشکلات جایگاه‌های سوخت اقدامات ویژه ای انجام شود.

علی اکبر اوسط مقدم با اشاره به اینکه رصد منظم بازار در ایام تعطیل نیز باید مورد توجه قرار گیرد خواستار بازرسی مستمر از فضاهای بهداشتی و اعمال نظارت توسط دستگاه‌های ذیربط شد.

وی افزود: تقویت خدمات عمومی در سطح استان با توجه به سفرهای نوروزی باید مدنظر گیرد.

معاون عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه تمامی خودروسازان دارای نمایندگی در استان باید در ایام نوروز به مسافران و مردم خدمات رسانی کنند، گفت: فعالیت شبانه روزی در حوزه درون و برون شهری، شبکه‌های بانکی، دستگاه‌های خودپرداز، ایجاد مراکز اطلاع رسانی به مسافران در معابر ورودی شهرستان‌ها و تقویت تدابیر امنیتی باید به صورت ویژه مدنظر دستگاه‌های مسئول قرار گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 20377

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی