امروز: چهارشنبه 01 آبان 1398 برابر با 23 اکتبر 2019

برگزاری دو جشنواره نوروزی با فرهنگ غنی گیلانی در گردشگری مسرور بندر کیاشهر

فرماندارآستانه اشرفیه نشست خبری جشنواره های نوروزی  که در مکان گردشگری مسرور در عسگر آباد بندر کیاشهر برگزارشد  اظهار داشت: دو جشنواره نوروزی با فرهنگ غنی گیلانی در گردشگری مسرور در عسگر آباد بندر کیاشهر  برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رحیم حیدری با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای ایجاد زمینه هایی با نوع نگاه فرهنگی که می تواند سفری راحت برای مسافران را رقم بزند فراهم نموده ایم اظهار داشت: اولویت این مجموعه  اجرای برنامه‌های فرهنگی و احیای سننی است که در حال فراموش‌شدن است و در این راستا دو جشنواره شاد محلی در تاریخ های ۸ و ۱۵ فروردین برگزار می شود.

وی با اشاره به  تأکید استاندار گیلان در نشست اخیر با فرمانداران درباره اولویت قرار دادن رویدادهای فرهنگی هنری در نوروز با محوریت ترویج آیین‌ها و سنن بومی محلی اذعان داشت: در سال نوی گذشته ۱۸۸ هزار نفر و کل سال یک میلیون و ۱۹۳ هزار نفر وارد شهرستان آستانه شدند که پیش بینی می کنیم امسال بر آن افزوده شود.

فرماندار آستانه اشرفیه در خصوص مکان های مهمان پذیر برای سکونت کردن گردشگران در شهرستان اضافه کرد: ۷ هتل ، ۳۰ خانه مسافرتی ، ۲۴ واحد آموزشی و ۱۰۴ کلاس آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی هستند. وی در انتها خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد فرهنگی مجموعه گردشگری مسرور و نگاه فرهنگی حاکم بر شهرستان دو جشنواره فرهنگی با محوریت جشنواره سفره خفت سین بومی و جشنواره غذای محلی در منطقه گردشگری عسگرآباد دهکا برنامه‌ریزی‌شده است

وی ادامه داد:  توزیع  ۲۰هزار بروشور ، ۸ دفتر اطلاع رسانی و اسکان مسافر ، ۴ نمایشگاه صنایع دستی و سوغات با ۷۰ غرفه ، ۲ جشنواره سفره هفت سین و غذای محلی درگردشگری مسرور در عسگر آباد بندر کیاشهر ،برای مهمانان عزیز در نظر گرفتیم تا با خاطری خوش این منطقه را ترک کنند و بار دیگر به آستانه اشرفیه سفر کنند تا تکرار خاطر خوش داشته باشند

 مسئول مجموعه گردشگری مسرور نیز با اشاره بهجزئیات برگزاری جشنواره‌های سفره هفت‌سین و غذای محلی گفتبا هماهنگی‌های صورت گرفته با دهیاران شهرستان آستانه‌اشرفیه و ابراز تمایل بومیان منطقه پذیرای آن‌ها برای شرکت در مسابقه سفره هفت‌سین و غذای محلی هستیم که با توجه به استقبال مردم بخشی را نیز به بخش آزاد اختصاص دادیم که در هر جشنواره از چهار برگزیده تقدیر می‌شود.

خانم مسرور با تأکید بر حفظ محوریت بومی محلی بودن برنامه‌های فرهنگی در منطقه گردشگری عسگرآباد گفت: اجرای موسیقی محلی، اجرای آئین‌های نمایشی محلی، اجرای طنز کمدی، برگزاری مسابقات مرفه و برپایی غرفه عرضه محصولات بومی ازجمله برنامه‌های درنظرگرفته شده برای این دو جشنواره است.

وی با بیان اینکه گردشگری مسرور با نگاه ساخت بزرگ‌ترین و زیباترین منطقه گردشگری در سواحل کشور و در محدوده ۳۰ هکتار از ورودی عسکر آباد تا لله وجه سر مشغول به فعالیت است و ایجاد اشتغال جوانان در کنار انجام زیرساخت‌های فرهنگی با نگاه ملی و بومی از مهم‌ترین اهداف مجموعه گردشگری مسرور است افزود:در حال حاضر ۵۰ نفر نیروی کار مستقیم و ۲۰ پیمانکار در این منطقه در حال فعالیت هستند که به فضل الهی و در صورت همکاری مسؤولین و کسب مجوزها طرح‌های از پیش تعین شده شرکت، این تعداد به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کند.

مسئول مجموعه گردشگری مسرور با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده مجموعه گردشگری مسرور در منطقه عسگرآباد دهکاء گفت: ایجاد پارک آبی هم‌زمان سرپوشیده و روباز، نصب بزرگ‌ترین پرچم ساحلی کشور، رستوران‌های ساحلی و ‌جنگلی، رستوران روی آب، پیست دوچرخه برقی در جنگل و ایجاد ‌مکان‌های اقامتی ازجمله برنامه‌های درنظرگرفته شده در منطقه گردشگری عسگرآباد دهکاست.

وی همچنین با اشاره بهاقدامات صورت گرفته در چند ماه اخیر در منطقه عسگرآباد دهکاء گفتنصب هفت عدد برج نور ۳۰ متری برای نخستین بار در طرح ساحلی، غرس ۸۰ درخت پالم به‌عنوان بزرگ‌ترین و بیشترین تعداد درختان پالم در سواحل کشور، نصب مجهزترین دوربین‌های مداربسته جهت حفظ امنیت، نصب سیستم صوت در تمامی فاز یک، نصب سه المان لاک‌پشت خزری، نهنگ‌ها و هفت‌سین، نورپردازی محیط جنگلی، نصب بزرگ‌ترین المان‌های ساحلی، فراهم‌سازی و تسطیح ۳۰ هزار متر فضای مناسب برای پارکینگ و سهولت در آمدوشد ازجمله اقدامات صورت گرفته در منطقه گردشگری عسگرآباد است.

مسرور در انتها گفت: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته ازنظر نصب و تجهیز سازه‌ها و المان‌ها تنها در زمینه اخذ مجوزها با تأخیر مواجه هستیم. ولی طبیعی است کمافی السابق با تداوم با تداوم همکاری و همراهی مسؤولان و صدور هرچه سریع‌تر مجوزها، دستمان در ارائه خدمات به مردم بازتر بوده و خدماتی درخور و شایسته به مردم فهیم ایران ارائه می‌دهیم

انتهای پیام/083466.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 20420

تماشاخانه تصویر

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی