امروز: سه شنبه 11 آذر 1399 برابر با 01 دسامبر 2020

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گیلان

  • دوشنبه, 10 آذر 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

گیلان، سرزمین آب و آیینه و قرآن، مهد عابدان، عالمان، زاهدان و زادگاه دلاور مردانی است که همواره در طول تاریخ چون ستارگان فروزان در آسمان ایران و جهان می‌درخشند از مهیار دیلمی تا کوشیار گیلانی، از سلار دیلمی فقیه جامع‌ الشرایط شیعی تا پیرعارفان حضرت آیت‌ا… بهجت فومنی و هزاران نام‌های آشنا که ذخیره عظیم فرهنگی کشور هستند.

در برهه‌یی از تاریخ که بدلیل بی لیاقتی و بی‌کفایتی پادشاهان، ایران اسلامی عرصه گاه تاخت و تاز استعمار و استکبار شرق و غرب گشته بود؛ بزرگ مردی روحانی بنام میرزاکوچک خان، درس آموخته مکتب جعفری با تأسی و اقتدار به سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام برخاست و علیه دشمنان و بیگانگان علم مبارزه و قیام بر افراشت و بفرموده مقام معظم رهبری: “با حرکت صددرصد اسلامی و ایرانی حکومت مینیاتوری اسلامی را بنیان نهاد.”

میرزاکوچک خان انسانی مومن، عالمی آگاه، دلاوری شجاع، بردباری صبور، ساده زیست و پاکدست و در یک جمله؛ قامت بلند و روح ایستای جنگل گیلان بود که برای شرف، استقلال، آزادی و عزّت ایران اسلامی بر خاک افتاد تا در طول تاریخ بویژه هشت سال دفاع مقدس برای میلیونها ایرانی و گیلانی اسطوره جاویدان باشد.
امروز پاسداشت میرزا و زنده نگهداشتن نام و یاد میرزا، تلاش برای احیاء روح دینداری و آزادگی و مبارزه برای عدالت و شرف و ایستادگی در برابر بیگانگان است.

اینجانبان سالروز شهادت این روحانی شهید را گرامی داشته و از همه مردم ایران بویژه گیلانیان، فرزندان خلف میرزا، می خواهیم این شهید وارسته که به یقیین عندربهم یرزقون شده و از خوان گسترده الهی بهره‌مند است را قدر دانسته و با تمام توان جهت معرفی و بازشناسی‌اش بکوشند تا انشاء ا… الگو، اسوه و اسطوره‌ای مناسب و مطمئن برای نسل جوان و آینده ساز ایران اسلامی باشند.

زین العابدین قربانی                                              محمدعلی نجفی
نماینده ولی فقیه در استان                                       استاندار گیلان
و امام جمعه رشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 212

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی