امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 24 می 2020

ثبت روستای ملی صنایع دستی در شفت

  • سه شنبه, 26 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ثبت روستای ملی صنایع دستی در شهرستان شفت باعث رونق گردشگری می‌شود که  تعداد واحد‌های در حال اجرا را ۱۳ طرح می باشد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: در بخش بوم گردی  می‌توان به ۴۳ پرونده ایجادی و ۷ پرونده مرمتی و تعداد واحد‌های در حال اجرا را ۱۳ طرح به شرح یک هتل، یک مجتمع اقامتی و پذیرایی و ۱۱ واحد بوم گردی دست پیدا کرد. 

او افزود: تعداد ۷ پرونده بوم گردی به میزان مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال و سه واحد گردشگری به مبلغ ۶ میلیارد ریال از تسهیلات بانکی از محل اشتغال روستایی سامانه کارا بهره‌مند گردیده اند.

امیر انتخابی از اهمیت ثبت ملی آثار طبیعی همچون آبشار دود وزن، وزنه بن و درخت کنگول باسکلی به منظور رونق گردشگری شهرستان اشاره و به ایجاد و فعال نمودن حداقل یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری تاکید و آمادگی اداره کل استان را در صورت وجود متقاضی واجد شرایط اعلام نمود.

او در انتها معرفی روستای هدف گردشگری در شهرستان شفت، برگزاری جشنواره‌های غذا، جشنواره‌های آیینی، بازار‌های محلی و هفتگی و نیز برنامه ریزی برای ثبت حداقل یک روستای ملی در شهرستان شفت به عنوان مثال "سفال جیرده و یا شال ویسرود" را از دیگر راهکار‌های موجود برای توسعه رونق گردشگری در شهرستان شفت دانست.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22020

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی