امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

  • فرماندار شفت:
واگذاری ۳۰۰ متر زمین برای احداث کتابخانه در شفت

  • پنج شنبه, 28 شهریور 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

محسنی گفت: در بلوار شهید مطهری یک قطعه زمین به مساحت ۳۰۰ متر مربع برای احداث کتابخانه واگذار شده است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، «محمدرضا محسنی» در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اظهار کرد: اگر قرار است مجموعه تحولات فرهنگی در یک جامعه اتفاق بیفتد باید همراه با افزایش سطح آگاهی باشد.

فرماندار شفت، یکی از راه‌های افزایش سطح آگاهی را مطالعه دانست و افزود: با افزایش سرانه مطالعه قطعا مطالبه‌گری‌های یک جامعه و افراد آن در یک چهارچوب قابل قبول اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه انسان با مطالعه می‌تواند در بیان مطالبات با صراحت و جدیت هدف خود را پیش ببرد، گفت: بحث مطالعه و کتابخوانی از موضوعات مهم است.

محسنی با بیان اینکه باید ما نذر کتابخوان کنیم تا سرانه کتابخوانی ما افزایش یابد، تصریح کرد: ما به اندازه کافی محصولات فرهنگی و کتب قابل توجه داریم و با توجه به کتاب‌های الکترونیکی بیشتر توجهات به این سمت است و افراد کمی بوی کتاب‌های کتابخانه‌ها را استشمام می‌کنند.

فرماندار شفت با بیان اینکه مصوبات جلسه که بر اساس نیاز آن بخش است باید اجرایی شود، خاطرنشان کرد: در جلسات هر بار موضوع احداث کتابخانه مطرح می‌شود اما خروجی ندارد و اگر قرار است تصمیمی گرفته شود بر اساس ظرفیت‌ها باشد.

وی با بیان اینکه نگاهمان باید همه جانبه باشد، اظهار کرد: نگاه دولت و حاکمیت این است بخش زیادی از پروژه‌های نیمه‌کاره باید تکمیل شود اما به دلیل عدم اعتبارات باقی مانده است.

محسنی با بیان اینکه برای احداث کتابخانه باید نگاه تلفیقی و کمک خیرین و به دور از ادارات دولتی باشد، افزود: کتابخانه‌ای باید بسازیم که به مرحله بهره‌برداری رساندن آن سریع باشد.

فرماندار شفت با بیان اینکه با پیگیری‌های انجام شده توسط اعضای شورای شهر و شهردار چندین نقطه برای احداث کتابخانه معرفی شد، گفت: در بلوار شهید مطهری یک قطعه زمین به مساحت 300 متر مربع برای احداث کتابخانه واگذار شده است.

وی با بیان اینکه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی باید سند مالکیت برای این قطعه زمین بگیرد، تصریح کرد: در سال‌های آتی فضای بهتری فراهم و از مجموعه خیرین هم استفاده می‌شود.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22061

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی