چاپ کردن این صفحه

خاطرات سفر هدایت الله بهبودی به جزیره سوخته منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به نقل از حوزه هنری، هدایت الله بهبودی چندی پیش به همراه گروهی از نویسندگان جنگ تحمیلی و هنرمندان كشورمان برای بازدید از موزه صلح هیروشیما به كشور ژاپن سفر كرد و پس از بازگشت از این سفر، خاطرات خود را در قالب یادداشت هایی مكتوب كرده و توسط انتشارات ایران فرهنگ به چاپ رساند.

در بخش یادداشت نویسنده این كتاب آمده است: «سفرنامه های چاپ شده از من، پیش از این «سفر به قبله»، «سفر به حلبچه» و «سفر به روسیه 92» بودند كه تفاوت این چهارمی با سه دیگری در نشر تصاویر رنگی و نسبتاً فراوان و قطع كتاب است. این سه ویژگی، غیر از خرجی كه روی دست ناشر گذاشته، به جذابیت ظاهری كتاب افزوده است. شما می توانید آن را در كمتر از یك ساعت بخوانید و همراه من در این سفر ده روزه به هیروشیما باشید؛ سفری بسیار ارزان. مطالب این كتاب، بار نخست در پایگاه تاریخ شفاهی ایران و فضای مجازی منتشر شد و اینك در جهان طبیعی كاغذ.»
كتاب «سفر به جزیره سوخته» سفر ده روزه هدایت الله بهبودی، مرتضی سرهنگی، پرویز پرستویی، حبیب احمدزاده و جمعی دیگر از نویسندگان جنگ است كه از موزه صلح هیروشیما بازدید كردند. موزه ای كه حاوی عكس قربانیان و وسایل و بقایای بمباران شیمیایی آن كشور در سال  ۱۹۴۵ است.
در ابتدای این سفرنامه همچنین یادداشت هایی كوتاه از علی دهباشی سردبیر نشریه بخارا و حبیب احمدزاده نویسنده دفاع مقدس و مستندساز منتشر شده است.
هفته نامه مجازی تاریخ شفاهی ایران چهارمین سفرنامه هدایت الله بهبودی را برای نخستین بار به صورت هفتگی در فضای مجازی منتشر كرد و مخاطبان این هفته نامه، این سفرنامه را از شماره 132، شهریور 1392 تا شماره 146، بهمن 1392 در 15 قسمت وبه دو زبان فارسی و انگلیسی دنبال كردند.
كتاب «سفر به جزیره سوخته» یادداشت های سفر به هیروشیما در 64 صفحه و قیمت 5هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 221