امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399 برابر با 11 آگوست 2020

جذب ۲۲۰ سرمایه گذار در حوزه گردشگری در گیلان

  • یکشنبه, 21 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد : استان طی ۱۸ ماه گذشته موفق به جذب ۲۲۰ سرمایه گذار در حوزه گردشگری شده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس شهرود امیر انتخابی افزود: گردشگری یک امر فرابخشی است و نباید در این حوزه اجازه داد سرمایه گذاران دلسرد شوند.
وی اظهار داشت : مجموعه مدیریتی کشور بر این امر اتفاق نظر دارند که از محل درآمد گردشگری برای توسعه پایدار کشور استفاده شود؛ دولت ها در تمام دنیا از سرمایه گذاران به ویژه از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری حمایت می کنند و این موضوع نیز با توجه به ظرفیت های بالای استان همواره مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: همه نهادهای مرتبط به حوزه گردشگری موظف به حمایت از صنعت گردشگری هستند تا سرمایه گذاران دلسرد نشوند و مسیر برای آنها هموار شود .
امیرانتخابی گفت: بخشی از خلاء های قانونی در حوزه گردشگری فرابخشی بوده و نیازمند تشکیل نشست های تخصصی و دستور حاکمیتی منطبق بر ضوابط برای حل و فصل است.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در خصوص هتل ها و اقامتگاه ‌های بوم گردی توضیح داد: همچنین در ۱۸ ماه گذشته  ۱۵ هتل و هتل آپارتمان و ۳۲ واحد اقامتگاه بوم گردی در سطح استان به بهره برداری رسیده است.
وی تاکید کرد: برای توسعه گردشگری نباید تنها به دستگاه متولی اکتفا کرد بلکه همه دستگاه ها باید برای توسعه گردشگری پای کار بیایند .
۱۰۵ هتل ، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۱ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۸۸  مسافرکاشانه، ۲۰ مجتمع سرگرمی و تفریحی، ۳۸ اقامتگاه بومگردی ، یک اسکله مسافربری و دریایی، ۲۸ اسکله گردشگری دریایی  در گیلان وجود دارد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22318

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی