امروز: شنبه 10 خرداد 1399 برابر با 30 می 2020

آموزش مهارت‌های شغلی ۳۰۰۰ مددجوی گیلانی

  • پنج شنبه, 16 آبان 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل کمیته امداد گیلان ایجاد اشتغال پایدار برای خانوارهای تحت پوشش را از اهداف راهبردی این نهاد حمایتی خواند و گفت: امسال ۳ هزار مددجوی گیلانی برای تحقق این هدف، آموزش‌های مهارتی و شغلی را فرا گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، عباس اهرابی گفت : ایجاد اشتغال پایدار، توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش و افزایش سطح مهارت‌های شغلی خانواده‌های تحت پوشش را از اهداف کمیته امداد گیلان خواند و اظهار داشت: در 7 ماهه امسال دوره‌های آموزش مهارتی در حوزه‌های مختلف برای 3 هزار مددجوی کمیته امداد گیلان برگزار شد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان توانمندسازی و ایجاد زمینه و بستر لازم برای ارتقاء سطح درآمدی و اقتصاد خانوارهای تحت پوشش این نهاد را به عنوان یکی از اولویت‌های مهم مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: برای تحقق این دست از سیاست‌ها و اهداف راهبردی سایر دستگاه‌های ذی‌ربط نظیر فنی و حرفه‌ای نیز با کمیته امداد همکاری مشترکی دارند.

اهرابی فراگرفتن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد از انواع مهارت‌های فنی و تخصصی و زمینه‌سازی جهت ایجاد اشتغال برای آنان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: گیلان ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه اشتغال روستایی به ویژه در حوزه کشاورزی، صنایع‌دستی و دامپروری دارد که باید از این فرصت‌ها به بهترین نحو استفاده شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان آموختن انواع مهارت‌های فنی و تخصصی توسط مددجویان تحت پوشش و مقابله با بیکاری را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و توسعه و پایدارسازی به مددجویان کمیته امداد می‌تواند به آنان جهت وارد شدن به محیط شغلی و راه‌اندازی یک کسب و کار مطمئن کمک کند.

وی ایجاد اشتغال خانگی و حمایت از راه‌اندازی کسب‌وکارهای خانگی را یکی دیگر از اهداف و رویکردهای کمیته امداد در استان گیلان خواند و ابراز داشت: این موضوع به ویژه برای اشتغال به کار زنان سرپرست خانوار مددجوی این نهاد با جدیت دنبال می‌شود که در این راستا علاوه بر ایجاد شغل سطح اقتصاد خانوار نیز ارتقاء پیدا می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در حال حاضر بخش زیادی از مددجویان این نهاد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند افزود: خدمات بسیار متنوعی در بخش‌های مختلف برای این دست از مددجویان در نظر گرفته شده است که پرداخت اجاره مسکن، حق بیمه اجتماعی، اهداء جهیزیه و کمک هزینه ازدواج از جمله آن به شمار می‌آید. 

اهرابی با اشاره به اینکه کمیته امداد به ‌تنهایی قادر به شناسایی همه افراد نیازمند جامعه نیست مشارکت و نقش‌آفرینی مردم و رسانه‌ها را در این امر لازم و ضروری خواند و اظهار داشت: در صورت شناسایی این افراد یا معرفی از سوی رسانه‌ها و مردم، کمیته امداد بررسی‌های لازم برای تحت پوشش قرار دادن آنان را آغاز می‌کند.

اهرابی مهم‌ترین روش‌های پرداخت غیرحضوری کمک به نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد گیلان را نیز برشمرد و گفت: ارسال عدد یک به سرشماره 8877 و یا شماره‌گیری کد دستوری #013*8877* از جمله روش‌هایی هستند که خیران و نیکوکاران استان می‌توانند از طریق آن‌ها جهت حمایت از خانواده‌های محروم یاریگر ما باشند.

انتهای پیام / 083470

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خواندن کد خبر: 22534

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی